Wednesday, October 16, 2019
Loading...

МАКЕДОНИЈА

ПЕЛАГОНИЈА

Ќе се отвора нов граничен премин со Грција кај Мариово

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас и министри од двете влади денеска во Скопје потпишаа повеќе договори...

Заев од Плетвар: Ќе го намалиме ДДВ-то за гасот од 18%...

Северна Македонија се гасифицира со брзо темпо. Гасификацијата е една од највредните капитални инвестиции од која очекуваме значајни придобивки за компаниите, за општините, како...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Избор

ЖИВОТ

ЗАБАВА

ТЕХНО-МОТО

ХРОНИКА

МАГАЗИН

Кајмакоски проговори за разводот, ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм...

Фото: Се огласи Карлеуша по муабетите дека сепак се разведува

Пејачката Јелена Карлеуша поминува низ тежок период во својот живот откако годинава никако да и тргне на позитивно. Во јануари cеkc скандал ја тресеше...