АМСМ: Од 30 до 45 минути се чека на граничните премини поради зголемен интензитет на сообраќај(Фото граничен премин Богородица)

607

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини задржувањата за влез и излез од државата се во интервал од 30 до 45 минути.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, погледнете ја утрово фотографијата од граничниот премин „Богородица“:

Loading...