Видео: Денес синот на Гордана Силјановска свиреше во Градскиот парк во Скопје

1375

Се слушаат звуците на кавалот во Градскиот парк во Скопје, случајните минувачи и посетители во паркот уживаа додека поминуваа по патеката, каде на клупата синот на Гордана Силјановска Давкова, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата која на гласачкото ливче ќе биде под реден број 2, денеска го искористи сончевиот викенд и повторно свиреше на кавал во Градскиот Парк во Скопје, откако претходно се крена голема прашина на оваа тема на социјалните мрежи. На видеото на Скопје1, се гледа како тој свири во преполниот Парк. Погледнете:

Loading...