Видео: Македонските фудбалери ја слават победата во соблекувалната, ечи Македонија, Македонија

452

Вчерашната победа на македонските фудбалери 3:1 во натпреварот меѓу натпреварот Летонија – Македонија продолжи да се слави традиционално во соблекувалната. По триумфот над Летонија од 3:1, нашата репрезентација по 1. коло во Г групата е на првото место. Нашите момци го скандираа името на нашата земја „Македонија, Македонија“, и секако на Горан Пандев, кој на најдобар можен начин го прослави 100-от настап. Погледнете дел од атмосферата:

Loading...