ВИДЕО: Погледнете ги подароците кои си ги разменија Путин и Ким после состанокот во Владивосток

626

Владимир Путин и Ким Џонг ун ја искористија првата средба, освен за политички разговори, и за размена на подароци.

Двајцата лидери си размениле мечеви.

Првата средба на претседателите на Русија и Северна Кореја, Владимир Путин и Ким Џонг ун, во Владивосток траела околу 2 часа.

За претставниците на медиумите, отворен бил само вовдениот дел од состанокот.

Loading...