Временска прогноза за денес и цела недела, од УХМР најавуваат промена

547

Времето кон крајот на претходниот месец заврши стабилно, но во овој месец се најавува променливо облачно време со благо опаѓање на дневните температури и повремени врнежи дожд, најавуваат од УХМР за наредните денови. Кон крајот на оваа и почетокот на идната недела, како што соопшти, локално ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Од четврток до недела најниските утрински температури ќе се спуштат до еден степен, а максималните ќе достигнат 22. Ова е температурата денеска во градовите:

Loading...