Со помош на овој рецепт, ослободете се од надуеноста и изгубете тежина за брзо време

810

Еден од главните причини за чир на желудник е стресот. Стресот е инаку причина и за многу други болести. Освен тоа, можно е присуство на инфекција на желудникот означена како H. pylor чии симптоми најчесто се:

губење на апетит, болки во стомакот, мачнина, често подригнување и надуеност. Немојте да бидете загрижени туку променете ги навиките во исхраната. Хранете се здраво, а ова е еден природен лек кој ќе ви помогне при таквите тегоби.

Потребно ви е: 1 краставица 1 лимон 1 лажица иситнет ѓумбир 12 листови нане 2 литри вода Краставицата прво излупете ја и исецкајте, а лимонот исчистете го и потоа исецкајте.

Пота сите состојки измешајте ги во блендер. Кога ќе го направите напитокот, пијте 6 чаши дневно од овој напиток. Ќе ви помогне и ќе ве зајакне. После некое време ќе забележите значително подобрување. Природното лекување е многу ефикасно и затоа секогаш информирајте се за природните начини на лекување на одредени болести.

Loading...