Wednesday, October 16, 2019
Loading...

Дино Мерлин и ја посветил оваа песна на неговата голема љубов која го оставила...

Познатиот музичар Дино Мерлин денес е среќно се оженет, но како млад човек се соочил со голема тага кога неговата девојка со која бил...

Видео: Џамбазов со одење ја изрецитира македонската химна и ја објави на Инстаграм

Игор Џамбазов преку Инстаграм ја изрецитира македонската химна, успешно „Денес над Македонија се раѓа“ се слушаше по патот каде одеше Џамбазов. Погледнете како изгледаше...

Фото: Елена Велевска во ново руво со високи штикли

Македонската фолкерка Елена Велевска е доста активна на социјалните мрежи. Таа најчесто го користи својот Инстаграм профил, но знае и некоја нова фотографија да...

Видео: Цело студио без зборови откако млад кинез запеа српски

Целото студио остана без зборови откако млад Кинез, облечен во традиционална облекаво српска емисија „Жикина шареница“ запеа песна на српски. Уште поголем шок следело...

Сораја ја запросил руски тајкун со дијамантски прстен вреден 150.000 евра

Сораја Вучелиќ тајно се вери во Москва за еден од најбогатите Руси.Се работи за младо момче по име Владимир, кој на српската старлета и...

Видео: Бугарски боксер ја бакна водителката, но бакнежот ќе го чини скапо, таа најави...

Најпрво на Твитер ја правдал својата постапка, но потоа сфатил дека е многу поголем проблем кога дознал дека новинарката поднела тужба против него. Бугарскиот...

Видео: Денес синот на Гордана Силјановска свиреше во Градскиот парк во Скопје

Се слушаат звуците на кавалот во Градскиот парк во Скопје, случајните минувачи и посетители во паркот уживаа додека поминуваа по патеката, каде на клупата...

Фото: Некогаш била русокоса, вака некогаш изгледала Александра Пријовиќ

Александра Пријовиќ е позната српска пејачка по својата црна коса, а еве како изгледала кога била многу мала. За оваа пејачка многу се зборува,...

Некогаш голманка на Вардар, а сега стана мајка (фото)

Ако некогаш беше голманката која остави голема трага во Вардар, Ина Суслина после распуштањето на тимот кој освои три трети места и две втори...

Последно објавено

Кајмакоски проговори за разводот, ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм...

Објавено видео како се уништуваат македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Заев: Подготвен системот за поврат на ДДВ, нема картички и собирање фискални сметки

Електронскиот систем за повратот на ДДВ на граѓаните е подготвен и во мај и јуни ќе се тестира, а за да го остварат ова...

Од скршени стакла, ретровизори, гребаници до избушени гуми, Македонците ќе го паметат овој празник...

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Детали: Откриено кој го поставил албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, приведени неколку...

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид. Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да...