Wednesday, October 16, 2019
Loading...

Детали: Откриено кој го поставил албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, приведени неколку...

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид. Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да...

ВИДЕО: Лекар херој ја затвори амбулантата и заминува од земјава, ова е неговиот последен...

„Денеска е последен ден за мене бидејќи сум разочаран. Барам прошка од 532 мои пациенти“ вели лекарот за ТВ21. Вака ја заврши својата 3...

АМСМ: Од 30 до 45 минути се чека на граничните премини поради зголемен интензитет...

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини задржувањата за влез и излез...

ВИДЕО: Ечи „Ја излези Ѓурѓо“ од 7.000 македонски грла со Некст Тајм

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст...

Премиерот Заев се огласи за химната: Скративме официјалности

Во врска со вчерашната посета на грчкиот премиер, Зоран Заев истакна дека химната не била интонирана поради доцнењето на авионот на Ципрас. Заев вели: „Доцнеше...

Толку од сонцето, следува опаѓање на температурите, дожд, ветар, ова е прогнозата за денес

Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови каде ќе има услови за ретка...

Ќе се отвора нов граничен премин со Грција кај Мариово

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас и министри од двете влади денеска во Скопје потпишаа повеќе договори...

Од Владата кажаа зошто не се интонираа химните при пречекот на Ципрас

Она што беше забележано како голем пропуст при денешниот пречек на грчкиот премиер, Алексис Ципрас, пред Владата е тоа што не беа интонирани химните...

Временска прогноза за денес и цела недела, од УХМР најавуваат промена

Времето кон крајот на претходниот месец заврши стабилно, но во овој месец се најавува променливо облачно време со благо опаѓање на дневните температури и...

Фото: Моментот кога Заев го извади телефонот и направи неколку селфи фотки со Ципрас

Запамтен како моментот кога Заев го извади мобилниот телефон и од неколку агли направи неколку селфи фотографии со Ципрас. Погледнете го делот каде грчкиот...

Последно објавено

Кајмакоски проговори за разводот, ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм...

Објавено видео како се уништуваат македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Заев: Подготвен системот за поврат на ДДВ, нема картички и собирање фискални сметки

Електронскиот систем за повратот на ДДВ на граѓаните е подготвен и во мај и јуни ќе се тестира, а за да го остварат ова...

Од скршени стакла, ретровизори, гребаници до избушени гуми, Македонците ќе го паметат овој празник...

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Детали: Откриено кој го поставил албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, приведени неколку...

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид. Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да...