Friday, August 18, 2017

​Пред стартот на новата сезона на Првата лига разговор со Претседателот на ФК Победа...

1. По завршувањето на претходниот дебитантски прволигашки шампионат клупското раководство во договор со Стручниот штаб го засили тимот со цел во новата сезона клубот...

ОГНОТ СТИГНА ДО ПОРТИТЕ НА ТРЕСКАВЕЦ! Манастирот е загрозен, АПЕЛ за помош!

Пожарот кој деновиве избувна во близина на манастирот Трескавец одново најопасно се заканува да го загрози вековното светилиште на прилепчани. Откако во средата во текот...

Разговор со Шефот на Стручниот штаб на Ф.К. Победа Зоран Штерјовски пред почетокот на...

-Уште 2 тренинзи до почетокот на новата 26-та по ред сезона на Првата лига. Спроведовте сеопфатни подготовки. Каква е отценката за подготвеноста на екипата? -Влеговме...

Пожарот кај Трескавец изгаснат, на пожарникарите им помагаа доброволци

​Пожарот што му се закануваше на манастирот Трескавец е изгаснат. На јавниот повик за помош на Општина Прилеп се јавиле 100-тина доброволци. Пожарот започна вчера...

СПОДЕЛЕТЕ – Голем пожар му се заканува на манастирот Трескавец, сечија помош е добредојдена!

Страшен пожар му се заканува на манастирот Трескавец, Прилеп. Сите доброволци кои сакаат да учествуваат и да помогнат во гаснењето на пожарот кај Трескавец да...

ЈКП Водовод Прилеп: Во моменти кога температурата е повеќе од 40 степени најмалку е...

По повод настанатата ситуација на недостаток на вода според потребите на граѓаните се огласи и „ЈКП Водовод и Канализација - Прилеп“. Соопштението ви го...

ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ОД ЈКП ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА ПРИЛЕП

“Почитувани граѓани, Поради намалениот доток на вода од Регионалниот водовод „Студенчица“, како и поради големата потрошувачка од страна на граѓаните, ЈКП „Водовод и Канализација“ во...

Стрезовски положи свежо цвеќе по повод Илинден, низ повеќе локации низ општината

Со полагање на свежо цвеќе Градоначалникот на Општина Ресен заедно со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Ресен и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ,Дијана...

(ФОТО) Коњаницата пристигна во славното КРУШЕВО: Како некогаш се развиори знамето “Слобода или смрт”

Крушево живее во духот на револуцијата, во духот на непокорот и одново се сеќава на славните востанички денови. Се е во знакот на ослободителното востание...

Крушевчанец пријавил дека му се празнат резарварите со нафта па полицијата…

Синоќa околу 21,00 часот во полициската станица во  Крушево, телефонски се јавил диспечер од Македонски телекомуникации и пријавил дека во базната станица во Крушево,...

Последно објавено

Славната водителка има 39 години, а нејзиното момче 21: Со своето однесување на плажата...

  39-годишната Лорен Харис, популарна британска водителка, зад себе има живот како филмска приказна. Кога во 1998. година прв пат се појавила на екраните, сите...

Десетина затруени лица во болница – затворена најпознатата скопска сендвичара

  Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана во Карпош, инфпрмираат од миностерството...

Исчезна девојка: Излегла и не се вратила, мобилниот недостапен

Во текот на вчерашниот ден девојче од Струга било пријавено за исчезнато. Во 13 часот и 45 минути во полициска станица се јавил 49-годишниот...

Скандал на државниот Универзитет – Напалена професорка фатена во „лезбо – акција“ со ученика

Националниот колеџ за настава и лидерство дозна дека Бартон и предавала на споменатата ученичка во текот на школската 2015/2016 година, а пријателството кое го...

Пожарникарите и Тигрите го извлекоа мажот кој падна од браната Младост – каква му...

Мажот кој попладнево паднал во провалија од мостот кај браната Младост е извлечен на безбедно од страна на полициските „Тигри“ и припадници на велешката...