Friday, August 18, 2017

ОГНОТ СТИГНА ДО ПОРТИТЕ НА ТРЕСКАВЕЦ! Манастирот е загрозен, АПЕЛ за помош!

Пожарот кој деновиве избувна во близина на манастирот Трескавец одново најопасно се заканува да го загрози вековното светилиште на прилепчани. Откако во средата во текот...

Разговор со Шефот на Стручниот штаб на Ф.К. Победа Зоран Штерјовски пред почетокот на...

-Уште 2 тренинзи до почетокот на новата 26-та по ред сезона на Првата лига. Спроведовте сеопфатни подготовки. Каква е отценката за подготвеноста на екипата? -Влеговме...

Пожарот кај Трескавец изгаснат, на пожарникарите им помагаа доброволци

​Пожарот што му се закануваше на манастирот Трескавец е изгаснат. На јавниот повик за помош на Општина Прилеп се јавиле 100-тина доброволци. Пожарот започна вчера...

СПОДЕЛЕТЕ – Голем пожар му се заканува на манастирот Трескавец, сечија помош е добредојдена!

Страшен пожар му се заканува на манастирот Трескавец, Прилеп. Сите доброволци кои сакаат да учествуваат и да помогнат во гаснењето на пожарот кај Трескавец да...

ЈКП Водовод Прилеп: Во моменти кога температурата е повеќе од 40 степени најмалку е...

По повод настанатата ситуација на недостаток на вода според потребите на граѓаните се огласи и „ЈКП Водовод и Канализација - Прилеп“. Соопштението ви го...

ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ОД ЈКП ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА ПРИЛЕП

“Почитувани граѓани, Поради намалениот доток на вода од Регионалниот водовод „Студенчица“, како и поради големата потрошувачка од страна на граѓаните, ЈКП „Водовод и Канализација“ во...

МАСОВНО ПРИЛЕПЧАНИ! Денес во 18ч коњаницата пристигнува пред Карпалак … им треба поддршка

Вечерва во 18 часот, пред спомен комплексот “Карпалак” во Прилеп, ќе пристигне Илинденската коњаница и ќе продефилира до споменикот “Прилепски бранители”. Oд црквата Св. Петар...

Трагедија во Прилеп, згасна млад живот

Околу 13 часот и 45  минути во Прилеп, на шумскиот пат на  местото „Присој“, Е.Б. од Прилеп, управувајќи теренско возило „ФАП“ со прилепски регистарски...

Страшна несреќа во Прилеп: 10 годишно дете падна од далековод

Десет годишно дете од Прилеп вчера е пренесено во Ургентниот центар со тешки повреди по пад од далековод под висок напон. Од полицијата денеска информираат...

Гори борова шума помеѓу Прилеп и Македонски Брод, екипите на терен (ВИДЕО)

Дирекција за заштита и спасување и одделение за односи со јавноста преку официјално соопштение, извести: -Денес на територијата на Република Македонија има еден активен пожар на...

Последно објавено

Славната водителка има 39 години, а нејзиното момче 21: Со своето однесување на плажата...

  39-годишната Лорен Харис, популарна британска водителка, зад себе има живот како филмска приказна. Кога во 1998. година прв пат се појавила на екраните, сите...

Десетина затруени лица во болница – затворена најпознатата скопска сендвичара

  Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана во Карпош, инфпрмираат од миностерството...

Исчезна девојка: Излегла и не се вратила, мобилниот недостапен

Во текот на вчерашниот ден девојче од Струга било пријавено за исчезнато. Во 13 часот и 45 минути во полициска станица се јавил 49-годишниот...

Скандал на државниот Универзитет – Напалена професорка фатена во „лезбо – акција“ со ученика

Националниот колеџ за настава и лидерство дозна дека Бартон и предавала на споменатата ученичка во текот на школската 2015/2016 година, а пријателството кое го...

Пожарникарите и Тигрите го извлекоа мажот кој падна од браната Младост – каква му...

Мажот кој попладнево паднал во провалија од мостот кај браната Младост е извлечен на безбедно од страна на полициските „Тигри“ и припадници на велешката...