Wednesday, July 26, 2017

Мистериозниот „Град 40″ во Русија: За него и Путин молчи, крие страшна вистина

Градот Озерск во Русија е основан 1946. година, сортиен е длабоко во внатрешноста на Русија, од источната страна, а заграден е со бодликава жица...

ПОМОГНЕТЕ – ВИДЕТЕ ГО ВИДЕОТО ДО КРАЈ!

ПОМОГНЕТЕ – ВИДЕТЕ ГО ВИДЕОТО ДО КРАЈ! Ви благодариме   поздрав и до вас

Предупредување за сите – ако некој ви понуди приврзок на безниска пумпа не го...

Денес низ целиот регион се проширило предупредување на Фејсбук, кое може да влијае на вас, вашето семејство или било кој од вашите познаници кои...

Македонски изум – како да го наполните мобилниот ако немате полнач, ниту струја (ВИДЕО)

И досега сме гледале видеа во стилот направи сам на YouTube, но овој пат е македонско и одлично. Дејан Киревски има свој YouTube канал на...

Со години се чекаше ова – нова опција на телефонот, од денес сегде ќе...

Ја знаете онаа ситуација кога треба да погледнете на мапа каде точно се наоѓа некоја адреса, а се наоѓате во непознат град и ви...

Направен е телефон што работи без батерија

Експерти од Универзитетот во Вашингтон успеале да направат телефон кој својата енергија за работење ја црпи од околината, односно телефон на кој не му...

Најголемо предупредување за ова лето – еве што ќе се случи ако паркирате директно...

Веројатно често се случува да се најдете во ситуација да не најдете сенка, па автомобилот да го паркирате на сонце. Потрудите се тоа поретко...

Лудило изглед-екстра џип НОВ за 6500 евра!

НОВАТА ЛАДА Е! Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8...

Како да пробиете нечија шифра Wi-fi и секогаш да имате бесплатен интернет

Денес е просто незамисливо да се има мобилен телефон без пристап на интернет со оглед на тоа дека сите друштвени мрежи и омилени апликации...

Ви фали меморија на телефонот – само направете го ова и проблемот е решен

Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не...

Последно објавено

Денеска е голем празник – еве што не смеете да правите

Празник на големиот Господов гласник  Гаврил значи „сила Божја“, поради што и неговото јавување на Благовештението има и симболично значење, укажува на силата на тој...

Хорор: 13-годишната Тамара ја омажиле па ја силувало цело семејство

13-годишната Тамара од Бугарија насилно ја омажиле за 14-годишниот Мирко, па ја присилувале да спие со сите негови роднини. Таа е само една од девојчињата...

Германец појде на одмор во Хрватска со трактор

Ернст Ебелин (63), од околината на германскиот град Хановер тргнал на одмор на хрватското приморје со својот трактор, јавуваат локалните медиуми. За да го помине...

Сакате пари, љубов и среќа – носете го ова во џеб и ке ви...

Сигурно ви е познато дека секој човек има свој заштитен камен или парче накит, кој може да му послужи како амајлија и донесе среќа...

Нема да верувате каква несреќа избегнале овие луѓе на летување во Крф (ВИДЕО)

Видео кое е снимено во Крф покажува како тројца млади луѓе во раните утрински часови за помалку од секунда избегнале смрт. Седеле на тротоар пред...