Friday, August 18, 2017

Терористички напад во Барселона – терористите се кријат во кафуле

Најмалку 13 лица загинаа откако попладнево комбе влета во пешаци во центарот на Барселона, јави шпанското радио Кадена Сер, повикувајќи се на полициски извор. Некои...

30 дена притвор за убиецот од Велес – крвавите траги говорат за масакрот

Триесет дена притвор заработи монструмот од Велес кој вчера во 2 по полноќ го усмрти својот сосед со чекан, па му го повреди целето...

 Жена го загуби животот, возачот тешко повреден во Прилепско

Жена го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод кај селото, Мажучиште. Од полицијата информираат...

Убиецот од Велес претходно врзал момче во библиотека и се изживувал со него

  Само С.В знае што се вртело во  неговата глава кога го земал токмакот синоќа по полноќ и влегол во домот на неговите соседи со...

Наместо свадба погреб во Велес: “Спасе зацрни цела фамилија” му напиша пријателот

Фејсбук пријателите на 46 годишниот Спасе В. од Велес со неверување ја примија веста дека тој го извршил крвавиот злочин кој ја потресе Македонија. -Спасе...

Драма за малолетната србинка во Закинтос: Водичот ја претепал зошто пеела

Скандал од невидени размери се случи на грчкиот остров Закинтос кога девојче од Ниш било претепано бидејќи пеело. Како што пренесува српскиот Курир, туристичкиот...

Oва е мажот кој го изврши грозоморното убиство во Велес

  Јавното обвинителство денеска соопшти дека осомничениот за убиството во Велес, по стореното дело на Фејсбук објавил зошто го сторил делото. Соседот од улицата „Коле...

Ова е статусот на убиецот од Велес: “Вечерва престанав да ќутам, ги убив моите...

Велашани изутрината ги потресе веста за грозоморното убиство кое синоќа се случи во градот. Маж влезе во куќата на соседите, го уби соседот со...

 Ова е куќата во Велес каде синоќа се случи крвавото убиство

Хорор ноќ во велес, сосед влезе во куќата на соседот, го уби него, а потоа му повреди четири членови на семејството. редакцијата на Курир,...

Детали за убиството во Велес: Го убил соседот, сопругата се бори за живот –...

Велес и Македонија се потресени по црната вест за убиството кое се случило доцна синоќа во 3 часот по полноќ. Како што информираат од...

Последно објавено

Славната водителка има 39 години, а нејзиното момче 21: Со своето однесување на плажата...

  39-годишната Лорен Харис, популарна британска водителка, зад себе има живот како филмска приказна. Кога во 1998. година прв пат се појавила на екраните, сите...

Десетина затруени лица во болница – затворена најпознатата скопска сендвичара

  Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана во Карпош, инфпрмираат од миностерството...

Исчезна девојка: Излегла и не се вратила, мобилниот недостапен

Во текот на вчерашниот ден девојче од Струга било пријавено за исчезнато. Во 13 часот и 45 минути во полициска станица се јавил 49-годишниот...

Скандал на државниот Универзитет – Напалена професорка фатена во „лезбо – акција“ со ученика

Националниот колеџ за настава и лидерство дозна дека Бартон и предавала на споменатата ученичка во текот на школската 2015/2016 година, а пријателството кое го...

Пожарникарите и Тигрите го извлекоа мажот кој падна од браната Младост – каква му...

Мажот кој попладнево паднал во провалија од мостот кај браната Младост е извлечен на безбедно од страна на полициските „Тигри“ и припадници на велешката...