Wednesday, July 26, 2017

НАПРЕД МОМЦИ! Нови македонски ХЕРОИ на повидок! Македонија го совлада Бразил за второ место...

Mладите ракометари на Македонија до 21 година го совладаа Бразил со резултат 27:23  (14:11 на полувремето) во клучниот дуел од Светското првенство во Алжир,...

Неизвесно е дали Роналдо ќе дојде во Скопје, ама извесно е дека не јаде...

По личната турнеја која ја има во Кина и не приклучувањето на Реал Мадрид во европскиот пријателски турнир на американско тло, се појавија шепкулации...

ПОБЕДНИК НА ДЕНОТ: Пауза, на плоштад сум, ВАРДАР ШАМПИОН (ФОТОВЕСТ)

По социјалните мрежи кружи една фотографија од скопски дуќан каде што работникот на влезната врата стави дека е на пауза бидејќи ја следи прославата...

Македонките лудуваат по вардарци: Оваа убавица е веќе руска снаа, која е следна? (ФОТО)

Доказ дека ракометарите на Вардар се заводници е тоа дека скоро сите играчи или се женети или се во врска со убави девојки. Иако скандалите...

УЕФА основа Куќа на славните, Тоти меѓу великаните

-Наредните неколку месеци ќе ги донесеме сите критериуми. Многу играчи кои играле во Европа и ги завршиле своите фантастични кариери заслужуваат да бидат во...

Вардар по 11. пат го крена шампионскиот пехар

Фудбалерите на Вардар, денеска во последното коло по мечот со Силекс го добија шампионскиот пехар и ја прославија 11. титула, клубот на посебен начин...

ШОК ВО БАРСЕЛОНА: Meси ќе оди во затвор!

Шпанскиот врховен суд ја потврди одлуката на судот во Барселона, играчот Лионел Меси да се казни со 21 месец затвор поради затајување на данок. Отфрлени...

Европски Хет-Трик посветен на Перо Антиќ

Фантастично видео за македонскиот кошаркар кој синоќа стигна до третата европска круна со турскиот шампион Фенербахче во најсилната европска лига совладувајќи го својот поранешен...

НАЈАВУВАЊЕТО ПОДОЛГО ОД БОРБАТА: Коленото на Даниел го разнесе Да Круз (ВИДЕО)

Даниел Стефановски забележа нова победа во Суперкомбат натпреварувањето и тоа во Мадрид каде што буквално го разнесе својот ривал Јани да Круз од Гвинеја...

Победа го совлада шампионот Вардар со 2:1 во Охрид, прилепчани стигнаа до огромни три...

Победа го совлада шампионот Вардар. Во натпреварот од 21-то коло победашите славеа со 2:1 во Охрид, со двата гола на Дејан Цветаноски во 75-та...

Последно објавено

Денеска е голем празник – еве што не смеете да правите

Празник на големиот Господов гласник  Гаврил значи „сила Божја“, поради што и неговото јавување на Благовештението има и симболично значење, укажува на силата на тој...

Хорор: 13-годишната Тамара ја омажиле па ја силувало цело семејство

13-годишната Тамара од Бугарија насилно ја омажиле за 14-годишниот Мирко, па ја присилувале да спие со сите негови роднини. Таа е само една од девојчињата...

Германец појде на одмор во Хрватска со трактор

Ернст Ебелин (63), од околината на германскиот град Хановер тргнал на одмор на хрватското приморје со својот трактор, јавуваат локалните медиуми. За да го помине...

Сакате пари, љубов и среќа – носете го ова во џеб и ке ви...

Сигурно ви е познато дека секој човек има свој заштитен камен или парче накит, кој може да му послужи како амајлија и донесе среќа...

Нема да верувате каква несреќа избегнале овие луѓе на летување во Крф (ВИДЕО)

Видео кое е снимено во Крф покажува како тројца млади луѓе во раните утрински часови за помалку од секунда избегнале смрт. Седеле на тротоар пред...