Wednesday, October 16, 2019
Loading...

Пандев: Елмас е роден да биде лидер, победивме рутински и зачувавме сили за против...

Капитенот Пандев ја прокоментира и играта на младиот Елмас, но и кажа како победиле, еве што вели тој: Благодарност до сите што дојдоа да...

Видео: Македонските фудбалери ја слават победата во соблекувалната, ечи Македонија, Македонија

Вчерашната победа на македонските фудбалери 3:1 во натпреварот меѓу натпреварот Летонија - Македонија продолжи да се слави традиционално во соблекувалната. По триумфот над Летонија...

Последно објавено

Кајмакоски проговори за разводот, ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм...

Објавено видео како се уништуваат македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Заев: Подготвен системот за поврат на ДДВ, нема картички и собирање фискални сметки

Електронскиот систем за повратот на ДДВ на граѓаните е подготвен и во мај и јуни ќе се тестира, а за да го остварат ова...

Од скршени стакла, ретровизори, гребаници до избушени гуми, Македонците ќе го паметат овој празник...

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Детали: Откриено кој го поставил албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, приведени неколку...

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид. Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да...