Wednesday, November 22, 2017

Тепачка во живо на телевизиска дебата во Косово (ВИДЕО)

На денешната дебата на косовската телевизија Клан ТВ дојде до физичка пресметка помеѓу пратениците Фрашер Красниќи од „Самоопределување“ и Милаим Зека од „Иницијатива“. Прво почнаа...

ЕУ ја забранува Копривата (и не само неа), казната за нејзина употреба е две...

Билките се Божји подарок како и лекот даруван од Бог за човекот. Секоја билка на планетата е со цел да му служи на човекот...

(СКАНДАЛ) Дипломат си направил бордел и имал секс за доручек, ручек и вечера

Откриен е секс-скандал во американскиот конзултат во Неапол каде што конзулот Доналд Мур, во текот на својот мандат од 2010 го 2013 година, ја...

ВИДЕО: Ова кученце е родено без предните нозе, а благодарејќи на своето семејство успеало...

Ова кученце е родено без предните нозе, но затоа го има најдобриот газда на светот, кој го носи и го храни како беве, а...

ВИДЕО ОД ЛИКВИДИРАЊЕ НА ТЕРОРИСТОТ: Петмина терористи се убиени, ова е видео од ликвидацијата...

Снимката ја направил Британецот Фицрој Дејвис, кој претходно опишал како се случил терористичкиот напад во кој, за среќа, не настрадале цивили, а петмина напаѓачи...

Уште еден крвав напад го потресе светот: Избодени минувачи во Русија, крв на улиците

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот,...

Сопругот, свекрвата и деверот го кренале цело село за снаата Невена – полицијата вели...

Она што се случило во Свилајнац во Србија, дефинитивно го нема ни на филмско сценарио.  Во селото имало филмска потера, а таа завршила кога се...

Нов хорор во светот: Автомобил влета во трговски центар, меѓу повредените и бебе

Најмалку шест лица се повредени, меѓу кои и едно бебе, откако автомобил влета во една продавница во трговски центар во Сиднеј, јавуваат локалните медиуми. Полицијата...

„Се смееше додека одеше кон полицијата – поп, поп, поп и готово“

Едно од лицата кои учествувале во нападот во Камбрилс “мрморел и се смеел“ во текот на нападот, наведува очевидец, а пренесе „Скај њуз“.Како што...

БИЗАРЕН СЛУЧАЈ: Петнаесет момчиња завршиле во болница откако силувале бесно магаре

Петнаесет момчиња и тинејџери од мароканскиот регион Гарб-Чрарда-Бени Хсен се испратени на третман протв беснило откако групно силувале заразено магаре. Момчињата, стари од седум до...

Последно објавено

Видео од полициската акција и УЈП во прилепските локали

Како што синоќа објавивме, Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални. Се претресуваа ресторани, кафулиња,...

ФОТО: Синоќа целосно изгоре куќа во Прилеп – итно е потребна помош на семејството...

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска го посети семејството на Орде Стеваноски чиј дом синоќа изгоре до темел во пожар кој избувнал околу 20...

Се судрија Голф 4 и Голф 5 на патот Битола-Прилеп, едно лице загина, а...

35 годишниот Т.С. од битолското село Граешница го загуби животот во сообраќајната несреќа што попладнево во 17,20 часот, се случи на магистралниот пат Битола-Прилеп...

Порака на амбасадорите по повод 99 години од Денот на примирјето во Првата светска...

фото: Амбасадорите на комеморацијата на Француските гробишта во Битола Кристијан Тимоние, амбасадор на Франција: „Ние посакуваме во сегашноста и во иднина Македонија да биде во регионот,...

Проблеми со водоснабдувањето во Прилеп, кризата за вода во градот продолжува

Градоначалникот Илија Јованоски во текот на вчерашниот ден оствари средба со директорот на Републичкото јавно претпријатие „Студенчица“, Урим Ахмеди, а денеска повторно оствари средба...