Wednesday, October 16, 2019
Loading...

ВИДЕО: Погледнете ги подароците кои си ги разменија Путин и Ким после состанокот во...

Владимир Путин и Ким Џонг ун ја искористија првата средба, освен за политички разговори, и за размена на подароци. Двајцата лидери си размениле мечеви. Првата средба...

Склучен договор вреден 64 милјарди долари – Обнова на „Патот на свилата“

Денеска завршува кинескиот форум „Еден појас, еден пат“со потпишани договори вредни 64 милијарди долари. Кинескиот претседател Си Џинпинг во својот завршен говор на форумот...

ФОТО: Регионот го зафати невреме, улиците побелени од град кој паѓал 15 минути без...

Најавената промена во времето пристигна на Балканот, температурите нагло опаднаа а во поединечни градови побелеа од град. Во Хрватска паѓало град со големина на лежник,...

Дали знаевте дека постои земја без змии, ја напуштиле земјата пред многу години

Да се види змија во Ирска се смета за вистиско чудо. Легендата вели дека Свети Птрик ја искористил својата моќ за да ги намами...

Путин дочекан со мед и традиционални специјалитети, но за неговара реакција зборуваат сите (Видео)

Рускиот претседател Владимир Путин допатувал во Кригистан во државна посета, а на аеродромот го дочекал претседателот Соронбај Женбеков. На Путин му биле укажани сите...

Видео: Сите 4 годишни времиња поминати на островот Котисари во Финска

До 1980 година, островот Котисари било место каде се состанувале дрварите од малиот град Рованиеми во областа Лапланд во Финска. Еден од објектите на...

Како изгледаат новите монети на Кенија, животни наместо лидери, има жирафа, нилски коњ, лав...

Централната банка на Кенија ги претстави новите монети од еден, пет, десет и дваесет шилинзи кои од една страна ќе ги краси жирафа, нилски...

Последно објавено

Кајмакоски проговори за разводот, ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм...

Објавено видео како се уништуваат македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Заев: Подготвен системот за поврат на ДДВ, нема картички и собирање фискални сметки

Електронскиот систем за повратот на ДДВ на граѓаните е подготвен и во мај и јуни ќе се тестира, а за да го остварат ова...

Од скршени стакла, ретровизори, гребаници до избушени гуми, Македонците ќе го паметат овој празник...

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Детали: Откриено кој го поставил албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, приведени неколку...

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид. Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да...