Wednesday, November 22, 2017

Најпознатата вдовица остана во солзи, но е добро згрижена, почина на 91 година основачот...

Хју Хефнер, легендарниот издавач на списанието „Плејбој“, почина вчера во неговиот дом во Лос Анџелес на 91 годишна возраст. Хефнер го основа „Плејбој“ во...

Решена најголемата мистерија на Светот: Како се изградени пирамидите во Гиза (ВИДЕО)

Археолозите пронашле нови докази кои откриваат како било изградено најстарото светско чудо, Кеопсовата пирамида во Гиза, јавува "Fox News". Доказите покажуваат дека древните Египќани...

Сурови фотки после кои ќе го гледате светот со поинакви очи

Светот во кој живееме е прекрасно, но неретко и сурово место. Низ него може да се сретнат илјадници луѓе, уште толку различни приказни и...

Мудрости за подобар живот: Ако ве озборуваат зад грб, значи дека сте пред нив

Конфучие е роден во 551 година пред нашата ера. Ги учеше луѓето за правдата, искреноста, за здравите меѓучовечки односи... Овие се десетте моќни животни лекции...

Многумина ја прават оваа грешка, а не знаат дека е штетна по здравјето

Многумина имаат навика да ја прегрејат водата која веќе претходно била еднаш загреана во бокалот, наместо да стават нова по секоја потреба, а такво...

Се пофалила дека почнува да работи во градинка:Поради статусот веднаш добила отказ!

Користењето на социјалните мрежи е бесплатно, но таа ја платила скапо цената за само еден статус.Кејтлин Волс (27) е самохрана мајка која долго чекала...

Сопругот на Тамара Тодевска јавно упати критика

Пејачката Тамара Тодевска на својот Инстаграм постираше фамилијарна фотографија со сопругот и ќерката на која нејзиниот стилист Арменд Рамадани им пиша дека се многу бели,...

(ФОТО) Јана Бурческа го покажа трудничкиот стомак!

Јана Бурческа полека се подготвува за преземањето на две нови улоги – сопруга и мајка.   Македонската пејачка, која годинава нè претставуваше на Евровизија, го покажа...

Фото: ФОТО: Мелита си го „измазни“ лицето со фотошоп ама го заборави вратот

  По малку искривени ѕидови, без делови од телото, речиси секоја фотографија е обработена пред да излезе пред нејзините следбеници. Мелита малку го измазни лицето но...

(ВИДЕО): Само една поза гарантира женски оргазам, дознајте која…

  екс терапевтката др. Лори Бакли одговорила на едно од најчестите и најважни прашања за сексот: која поза на жените им гарантира оргазам? Таа за страницата...

Последно објавено

Видео од полициската акција и УЈП во прилепските локали

Како што синоќа објавивме, Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални. Се претресуваа ресторани, кафулиња,...

ФОТО: Синоќа целосно изгоре куќа во Прилеп – итно е потребна помош на семејството...

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска го посети семејството на Орде Стеваноски чиј дом синоќа изгоре до темел во пожар кој избувнал околу 20...

Се судрија Голф 4 и Голф 5 на патот Битола-Прилеп, едно лице загина, а...

35 годишниот Т.С. од битолското село Граешница го загуби животот во сообраќајната несреќа што попладнево во 17,20 часот, се случи на магистралниот пат Битола-Прилеп...

Порака на амбасадорите по повод 99 години од Денот на примирјето во Првата светска...

фото: Амбасадорите на комеморацијата на Француските гробишта во Битола Кристијан Тимоние, амбасадор на Франција: „Ние посакуваме во сегашноста и во иднина Македонија да биде во регионот,...

Проблеми со водоснабдувањето во Прилеп, кризата за вода во градот продолжува

Градоначалникот Илија Јованоски во текот на вчерашниот ден оствари средба со директорот на Републичкото јавно претпријатие „Студенчица“, Урим Ахмеди, а денеска повторно оствари средба...