Wednesday, October 16, 2019
Loading...

Со помош на овој рецепт, ослободете се од надуеноста и изгубете тежина за брзо...

Еден од главните причини за чир на желудник е стресот. Стресот е инаку причина и за многу други болести. Освен тоа, можно е присуство...

Дали знаевте дека постои земја без змии, ја напуштиле земјата пред многу години

Да се види змија во Ирска се смета за вистиско чудо. Легендата вели дека Свети Птрик ја искористил својата моќ за да ги намами...

Фото: Дали вака се вози во автобус? Сите патници гледаа во овие жени кои...

На Инстаграм овие денови луѓето од градскиот превоз во Белград не престануваат да споделуваат фотографии од разни личности, кои се возат во автобусите. Фотографии...

Не заборавајте да ги поместите стрелките на часовникот, започнува летното сметање на времето ноќта...

Утре вечер доаѓа летното сметање на времето, денот се зголемува, а часовникот оди напред еден час. Во последниот викенд месецов, ноќта во 2 часот...

Овие два хороскопски знаци се родени под среќната ѕвезда

Ним среќата им е предодредена со раѓањето и без оглед на тешките периоди во животот, среќниот крај им е загарантиран. Стрелец - Стрелците се...

Има секакви, се обиде да разбесни алигатор, а по неколку секунди си го доби...

Снимка покажува дека има луѓе кои и не се запознаени какви се алигаторите. На снимката се гледа човек кој виси на ограда од мост...

Видео: Сите 4 годишни времиња поминати на островот Котисари во Финска

До 1980 година, островот Котисари било место каде се состанувале дрварите од малиот град Рованиеми во областа Лапланд во Финска. Еден од објектите на...

Ако ги натопете врвовите од прстите во ладна вода, за 30 секунди ќе знаете...

Врвовите на прстите потопете ги 30 секунди во ладна вода. Доколку станат сини или бели, значи дека имате проблем со циркулацијата. Значајната промена на температурата...

Видео: Денес синот на Гордана Силјановска свиреше во Градскиот парк во Скопје

Се слушаат звуците на кавалот во Градскиот парк во Скопје, случајните минувачи и посетители во паркот уживаа додека поминуваа по патеката, каде на клупата...

Последно објавено

Кајмакоски проговори за разводот, ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм...

Објавено видео како се уништуваат македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Заев: Подготвен системот за поврат на ДДВ, нема картички и собирање фискални сметки

Електронскиот систем за повратот на ДДВ на граѓаните е подготвен и во мај и јуни ќе се тестира, а за да го остварат ова...

Од скршени стакла, ретровизори, гребаници до избушени гуми, Македонците ќе го паметат овој празник...

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Детали: Откриено кој го поставил албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, приведени неколку...

Фолклорно играорна група од Косово утрово го поставила знамето на Република Албанија на Самоиловата тврдина во Охрид. Како што дознава редакцијата ОхридСкај играорците, сакале да...