Wednesday, November 22, 2017

Ана и Игор од Битола за својата свадба наместо цвеќе, побараа нешто што ги...

Водени од девизата дека секогаш е вистинско време да се направи нешто добро и дека нашето малку за некого значи многу, младата брачна двојка...

Го нарекуваат злато во чаша: Пијалок стар со години, ќе ве расони подобро од...

Ако барате напиток кој ќе ве разбуди подобро од кафе, ќе ви го подобри здравјето подобро од зелен чај и ќе ви го зајакне...

Ако еднаш сте го изневериле партнерот, ќе го направите тоа повторно- еве ја причината

Луѓето кои ги изневериле своите партнери во минатото најверојатно повторно ќе ги изневерат - во споредба со оние кои отсекогаш биле и останале верни. Научниците...

Лекарите со месеци ме убедуваа дека не е ништо страшно, сега знам дека умирам

Кога зборуваме за луѓето кои боледуваат од рак, обично секој од нас има некаква претстава за тоа како би требало болеста да се одрази...

(ФОТО) МАШАЛА: Сања Барби се соблече по гаќички – па откри нешто што не...

Фолк пејачката Сања Барбика не ретко знае да изненади со некоја провокативна фотографија на социјалните мрежи, а така беше и овој пат. Имено, Сања замина...

Пред да си легнете направете го ова за да ве следи среќа

За среќа, љубов, пари и здравје, како што велат Фенг Шуи мајсторите, треба под креветот да ставите предмет кој не го расипува протокот на...

Спиел со Цеца, а сега открива интимни детали од креветот!

Иако многумина се знаат за нејзиниот приватен живот, Цеца не открива детали од спалната. Од друга страна, нејзиниот пријател Саша Видиќ зборувал како изгледа кога...

Сакаш тој да трча по тебе? Направи ги овие работи и ќе биде како...

Машкиот  начин се разликува од женскиот начин во поголем број на работите кои ги правиме, особено кога е во прашање љубовта. Кога работите ќе тргнат по...

12 знаци кои ви кажуваат дека не сте спремни за заеднички живот

Во врска сте и зазмислувате за заеднички живот? Ако сеуште размислувате, овие 12 знаци ќе ви откријат дали сте спремни на ваков животен чекор...

Тајчи го пееше хитот „Хајде да лудујемо“ – денес е пред најтешката животна драма

Татјана Матејаш Камерон, попозната како Тајчи, беше голема ѕвезда во поранешна Југославија, која се прослави со хитот  „Хајде да лудујемо“. Кога започна војната во Хрватска, Тајчи...

Последно објавено

Видео од полициската акција и УЈП во прилепските локали

Како што синоќа објавивме, Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални. Се претресуваа ресторани, кафулиња,...

ФОТО: Синоќа целосно изгоре куќа во Прилеп – итно е потребна помош на семејството...

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска го посети семејството на Орде Стеваноски чиј дом синоќа изгоре до темел во пожар кој избувнал околу 20...

Се судрија Голф 4 и Голф 5 на патот Битола-Прилеп, едно лице загина, а...

35 годишниот Т.С. од битолското село Граешница го загуби животот во сообраќајната несреќа што попладнево во 17,20 часот, се случи на магистралниот пат Битола-Прилеп...

Порака на амбасадорите по повод 99 години од Денот на примирјето во Првата светска...

фото: Амбасадорите на комеморацијата на Француските гробишта во Битола Кристијан Тимоние, амбасадор на Франција: „Ние посакуваме во сегашноста и во иднина Македонија да биде во регионот,...

Проблеми со водоснабдувањето во Прилеп, кризата за вода во градот продолжува

Градоначалникот Илија Јованоски во текот на вчерашниот ден оствари средба со директорот на Републичкото јавно претпријатие „Студенчица“, Урим Ахмеди, а денеска повторно оствари средба...