Wednesday, November 22, 2017

Градникот “ пука “: Марјана ја вжешти атмосферата во црвено! (ФОТО)

Марјана Станојковска во разголен црвен фустан ја вешти атмосферата на социјалните мрежи. Црвен фустан, црвен кармин и црвен телефон, но сите гледаа во нејзините бујни...

(ФОТО) Задник за медал: Раскошот на Емилија Розман во костим за капење го сопира...

Атрактивната манекенка Емилија Розман летово ги полнеше батериите на турските плажи каде го покажа својот раскош во костим за капење. Розман е една од нашите...

ФОТО: На 67 години во костим за капење – Неда Украден уште еднаш покажа...

Српската пејачка Неда Украден на 16 август го прослави својот 67- ми роденден и прославата се случуваше на островот Корчул, каде што пејачката и...

Еве зошто мажите сакаат постари жени

Иако во нашата средина, многу е понормално луѓето да одобрат врска на постар маж и помлада девојка, сепак во последниве неколку години ситуацијата е...

Влакната на глава може да ве предупредат дека ќе имате срцев удар- еве како

  Срцев удар може да доживеат и помлади личности од 30 години, посебно оние кои имаат проблем со килограмите. Причина за тоа е внесување на големо...

Нови видеа откриваат детали за убиството на Аркан

  Поминаа 16 години, а убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан и понатаму еднакво ја интигрира јавноста. Сеуште не се знае кој е вистинскиот налогодавач на...

Дошла на работа без гаќи: Директорката на УЈП им нареди на вработените да се...

Во Управата за јавни приходи веќе еден месец вработените прават анализа на скандалот кога една од вработените дошла на работа без гаќи. Некој се...

Легија отворено зборува за сè: Кој го уби Ѓинѓиќ, кој го собори Милошевиќ, улогата...

Една од легендите на југословенските војни, политичкиот преврат во Србија во октомври 2000-та, по што дојде до падот и апсењето на Слободан Милошевиќ, и...

Познат политичар затруднел малолетничка

  Нов политички скандал ја тресе Србија. Според податоците на српскиот Курир, политичар кој и е добро познат на јавноста, забременил малолетно девојче. Според податоците на...

Драма за малолетната србинка во Закинтос: Водичот ја претепал зошто пеела

Скандал од невидени размери се случи на грчкиот остров Закинтос кога девојче од Ниш било претепано бидејќи пеело. Како што пренесува српскиот Курир, туристичкиот...

Последно објавено

Видео од полициската акција и УЈП во прилепските локали

Како што синоќа објавивме, Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални. Се претресуваа ресторани, кафулиња,...

ФОТО: Синоќа целосно изгоре куќа во Прилеп – итно е потребна помош на семејството...

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска го посети семејството на Орде Стеваноски чиј дом синоќа изгоре до темел во пожар кој избувнал околу 20...

Се судрија Голф 4 и Голф 5 на патот Битола-Прилеп, едно лице загина, а...

35 годишниот Т.С. од битолското село Граешница го загуби животот во сообраќајната несреќа што попладнево во 17,20 часот, се случи на магистралниот пат Битола-Прилеп...

Порака на амбасадорите по повод 99 години од Денот на примирјето во Првата светска...

фото: Амбасадорите на комеморацијата на Француските гробишта во Битола Кристијан Тимоние, амбасадор на Франција: „Ние посакуваме во сегашноста и во иднина Македонија да биде во регионот,...

Проблеми со водоснабдувањето во Прилеп, кризата за вода во градот продолжува

Градоначалникот Илија Јованоски во текот на вчерашниот ден оствари средба со директорот на Републичкото јавно претпријатие „Студенчица“, Урим Ахмеди, а денеска повторно оствари средба...