На -20 во супермаркет во Кичево: Шише вода замрзна само за неколку секунди (ВИДЕО)

  0
  4154

  Екстремно ниските температури кои вчеравечер се спуштија во Кичево стигнаа до неверојатни -20 степени. Кичевчани решија да се забавуваат на студот, па направија интересно видео.

  Видеото е направено во еден супермаркет во Кичево, а шишето со вода замрзнува за само неколку секунди. Овој интересен настан е снимен вчера, а ова утро ги изненади граѓаните.

  Loading...

   

  Loading...
  loading...
  Loading...