Украдени 100.000 денари од казино во Битола

  0
  2184

  Околу 100.000 денари се украдени денеска од казиното „Слот“ во Битола, лоцирано на улицата „Климент Охридски“.

  Според МВР, кражбата се случила рано утрото, околу 5:15 часот, откако две непознати маскирани и вооружени лица со пушка, извршиле разбојништво над вработената и насилно ги одзеле парите по што го напуштиле местото на настанот.

  Loading...

  Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и целосно расчистување на случајот.

  Loading...
  loading...
  Loading...