1000W 9A 1phase 220VAC соларна пумпа инверторот со IP65 целосна авто операција за 1HP 0.75 KW пумпа за вода за соларна пумпа
Ново

1000W 9A 1phase 220VAC соларна пумпа инверторот со IP65 целосна авто операција за 1HP 0.75 KW пумпа за вода

DEN 25488.00

Залиха


Пакување
.55 PS1000 S 11 1. Целосна автоматска работа
5.37 1 PH 220 PS750 S1 11 1.Сме ангажирани во обезбедување на нашите најдобри решенија на соларна уличното осветлување, соларна пумпа, соларни дома користење на системот и отворен кабинет за нашите клиенти. Вклучувајќи соларна пумпа контролер, соларни уличните светилки контролер, Дома користејќи соларен контролер, отворен кабинет и Мини засолниште за мобилни сајт.55 3 PH 220 PS1500 L 9 1. Целиот систем е управуван автоматски, постигнување на целите на слободен одржување и енергетска ефикасност.75 PS1500 S 13 1. CEISO одобрени
11.
Примена : Гимназиско образование, вила, хотел, празник село, итн.04 16 4 4 3 PS750 H 450-750 480-600 4 1. Тоа главно се зема предностите на соларна енергија управувано пумпи за вода наместо дизел и мрежа за наводнување систем, кој обезбедува лесен за инсталација, заштедува енергија и ја подобрува економската корист, особено за електрична енергија недостиг области. Овој систем усвојува соларна енергија пумпа за да ги задоволи вода на побарувачката на животни и растенија во пасиште, како и пустината контрола, наместо на мрежа, дизел генератор и батеријата.
1000 W 9 A 1phase 220 VAC соларна пумпа инверторот со IP65 целосна авто операција за 1 HP 0. Таа донесува соларна енергија пумпа за да ги задоволи пустината снабдување со вода за наместо на мрежа, дизел генератор и батеријата.
Пустината Контрола :
Овој систем вклучува пумпа, соларен контролер, соларен панел, и изгореници.

Декларираните карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Влезен Напон:
250-500 VDC
Тежина:
12.5KGS
Тип:
DC/AC Инвертори
Излезниот Напон:
220V AC
Фрекфенција:
50/60Hz
Излезна Струја:
9A
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PS1000S
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Големина:
45X33X25CM
MPPT Напон:
280-450V
Номинална влезниот Тековната:
11A
PV Моќ:
1.62 KW
Инвертер Излезна Струја:
9A
Пумпа Номинална Моќност(КС):
1
Пумпа Номинална Моќност(KW):
0.75
Излезниот Напон:
1phase 220V
Функција:
Услужни почеток и променлива фреквенција функција
Вода покривот степен:
IP65
операција:
Целосна автоматска работа

Поврзани производи