10K NTC thermistor сензор на температура, мерење спектар - 40 ~ 110 целзиусови степени, нишка големини PT1/8, сондата должина е 500 mm
Ново

10K NTC thermistor сензор на температура, мерење спектар - 40 ~ 110 целзиусови степени, нишка големини PT1/8,

DEN 552.00

Залиха


Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големо
Ние обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.
100% задоволството на Клиентите е нашата цел
Ве молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.
Ако ви треба производи во големи количини,
Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!
Прочитајте Пред да го Купат
Модел : NTC 10 K
На точноста : 1%
Мерен опсег : -40~110 целзиусови степени
Тема големини : PT1/8
Сондата дијаметар : 6mm
Сондата должина : 50mm ( стандардно)
Жица должина : 2 m
Забелешка : треба да се други типови на сензори, ве молиме контактирајте со нас

Декларираните карактеристики

боја:
50mm, 100mm, 150mm, 200mm, 250mm, 300мм, 350mm, 500mm
Бренд Име:
HYXC
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Моќност Тип:
Никој
Број На Модел На:
ntc 10k
Стил:
Вградени
Теорија:
Сензор На Температура На
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Поврзани производи