10мм 200pcs Delrin ( ПОМ ) Цврсти Пластични Топки за Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Ново

10мм 200pcs Delrin ( ПОМ ) Цврсти Пластични Топки за Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација

DEN 1045.92

Залиха

Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 Часа од плаќање се примени. Тие се еколошки не-токсични. Ние ќе направи максимални напори за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со прекрасен решение. Ние брод предмети дневно за да се обезбеди брза испорака.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации значи сè за нас.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме слободно пред да замине повратни информации. Ве молиме да биде остатокот газ ured да ја користите.000 КОМПЈУТЕРИ, или треба и други челик критериуми, други дијаметри како се движат од 0,3 mm ~ 60mm, ве молиме кликнете сега! Ние би сакал да се прифати сите барања и да ги задоволи секој клиент е барања со висок квалитет, добра цена и брза испорака!
.
Поголеми нарачки повеќе од 10. Попозната како Delrin, Celcon, Hostaform, Duracon, Kepital, Lupital & Ultraform
Висока механичка цврстина и цврстина
Ниска триење и само-подмачкување во употреба
Цврстина и висока отпорност да се повтори влијанија
Долгорочни замор издржливост
Одлична отпорност на нафта врз основа горива и растворувачи, влага и сите неутрални хемикалии
Добро електрични изолациони карактеристики
Одлична димензионална стабилност; Минимална абсорпција на вода
Добра еластичност и отпор да лази
Широк температура спектар -40 Сте C до 120 Сте
Боја може да се разликуваат : Генерално чиста бела, но може да биде off-бели или светло крем боја, во зависност од потеклото
Општи Користи & Апликации :
Гориво компоненти на системот премерување опрема
Електрични малиот менувач на брзини и компонента
Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Уметности, занаети и jewelr
Украсни и прикажување на
Играчки и модели модел инженерство/Индустриски
Морските апликации
Вода ( за Пиење ) вода системи
Одобрени од страна на управата за храна и лекови за употреба во прехранбената индустрија
Топки имаат положено Сертификат за Квалитет ISO9001 Системот, SGS Извештај во согласност со Ro HS Стандардот.

Декларираните карактеристики

Материјал:
Delrin ( ПОМ )
Број На Модел На:
10мм
Примена:
Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Сертификат:
ISO SGS RoHs

Поврзани производи