10PCS Моќни led светилка кри T6*4 5000LM светло 4.2 V КРИ XML T6 choque црна случај нуркање фенерче
Ново

10PCS Моќни led светилка кри T6*4 5000LM светло 4.2 V КРИ XML T6 choque црна случај нуркање фенерче

DEN 19790.00
DEN 20832.00

Залиха


Моќни led светилка кри T6*4 светло 4.2 V КРИ XML T6 choque црна случај нуркање фенерче
Карактеристики
- Професионална подводна фотографија, пополнете светлина, со користење на најнова Кри XML чип, висока brightnes !
- 120-степен широк агол светлина.
- Факултативна професионални подводна фотографија камери со фенерче заградата поврзан со уредот.
- Професионална нуркање светилка, водоотпорен 100 метри.
- Специјализирани микро-компјутерски чип индикација за слаба батерија и слаба батерија заштита, заштита на батеријата за да се спречи преку-испуштање на литиум батерии, следете ги инструкциите на работниците на брегот, како е можно поскоро.
- Зајакнато ултра-јасно PC леќа задебелување, познат како куршум-доказ пластични немири леќи.
- Опашка капа за ротари switch, добро решение за да тактички switch не е прашање на длабочината на водата.
- Зголемена постојан струја вози кола, најновите висока ефикасност интелигентни коло дизајн.
- Авијација алуминиум, високо професионална нуркање дебелина тешко оксидација третман Светло (Црна) може да се спречи seawater корозија.
Спецификација :
- Сијалица : КРИ XML T6 LED
- LED Боја : Бела
- Префрлете го Режимот : висок / среден / низок / strobe / сос
- Агол на зрак светлина : 120°
- Леќа : 6mm PC инженеринг пластични леќи.
- Тело материјал : Увезени T7075 авиони-одделение алуминиум.
- Површинска обработка : Армија прописи три тешки оксидација.
- Боја : Црна
- Операција напон : 4.2 V
- Батеријата : 1 buc 32650 батеријата
- Водоотпорен : 100 метри подводни
- Тежина : 0.34 kg (не се вклучуваат на батеријата)
Пакет :
10pcs x Led Нурне Фенерче
Ако сакате да се купи повеќе,ве молиме кликнете тука :

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Рефлектори
Лумен:
> 350
полнач:
Не Е Применливо
Бренд Име:
Aixy
Тело Материјал:
Алуминиум легура
Извор На Светлина:
LED Светилки
Зум:
No
Wattage:
diving flashlight
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Водоотпорен:
Yes
боја:
Црна
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Поддршка Dimmer:
Stepless затемнување
Функција:
Шок Отпорни
Модел на LED Монистра:
T6
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Тип На Светилка:
Нуркачот
Број На Модел На:
led светилка

Поврзани производи