1500W 14A 1phase 220VAC соларна пумпа инверторот со IP65 целосна авто операција за 1.5 HP 1.1 KW пумпа за вода за соларна пумпа
Ново

1500W 14A 1phase 220VAC соларна пумпа инверторот со IP65 целосна авто операција за 1.5 HP 1.1 KW пумпа за вода

DEN 27648.00

Залиха

55 PS1000 S 11 1. Компатибилен со 3-фаза индукција Пумпа за Вода Мотор
2.
Тоа може да се примени за секојдневна употреба (подземна вода), земјоделски наводнување, foretry наводнување, пустината контрола, пасиштата сточарството, итн.

Декларираните карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
PS1500S
Влезен Напон:
250-500 VDC
Тежина:
12.5KGS
Излезна Струја:
14A
Тип:
DC/AC Инвертори
Излезниот Напон:
220V AC
Фрекфенција:
50/60Hz
is_customized:
Yes
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Големина:
45X33X25CM
MPPT Напон:
280-450V
Номинална влезниот Тековната:
13A
PV Моќ:
1.8 KW
Инвертер Излезна Струја:
14A
Пумпа Номинална Моќност(КС):
1.5
Пумпа Номинална Моќност(KW):
1.1
Излезниот Напон:
1phase 220V
Функција:
Услужни почеток и променлива фреквенција функција
Вода покривот степен:
IP65
операција:
Целосна автоматска работа

Поврзани производи