200Metetrs 1.75 mm ABS/PLA DIY Smart 3d цртеж печатач пенкало Создателот Креативен Подарок За Деца Цртеж Сликарство
Ново

200Metetrs 1.75 mm ABS/PLA DIY Smart 3d цртеж печатач пенкало Создателот Креативен Подарок За Деца Цртеж Сликарство

DEN 2266.00
DEN 2832.00

Залиха

ПРЕТПАЗЛИВОСТ На совет на 3 D пенкало може да стане МНОГУ ЖЕШКА (Прибл 50 C), па ве молиме да НЕ го Допрат. Вашето Задоволство е наш Највисок Приоритет.Лесен дизајн, лесно и безбедно да се одржи, одлична забава алатка за проширување имагинација.Лесно контрола на брзина на печатење и температура со копче, ве молиме да го затворат кога не се користи, за да се задржи нормални оперативни живот.На врвот на 3 D пенкало може да стане МНОГУ ЖЕШКА, па ве молиме да НЕ го ДОПРАТ. НЕ дозволувајте совет во близина или во контакт со запаливи материјали. Отстранете кога не е во употреба, им овозможи на совет да се излади целосно пред чување. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања во врска со нашите производи или услуги. Спецификации Бренд име : Dewang генерација јас 3d печатење пенкало Текст : AC 110 V-220 V Излезен : DC 12 V 3А Млазницата Дијаметар : 0.7 мм Излез Материјали Тип : Фузиран Таложење Моделирање Калапи Метод : 3 D Моделирање Печатење Област : Неограничен Посипете Брзина : Прилагодлив Греење Температура : 160 до 230 Степен целзиусови степени (Прилагодливи) Материјал : Пластични случај покритие Пакување Листа : 3d пенкало + еден адаптер (изборен) спецификација + 20 боја PLA/ABS со вжарено (секоја боја 10m вкупно 200m)+Мини 3color.
Висок Квалитет на 3 D Печатење Пенкало Со Слободни Филамент Најдобро За Децата Образование Играчка за Божиќ Роденденски Подарок за Цртање Дизајн Печати Пенкало Со Деликатна Полето на pictrue покаже Featrues 1. Тоа се прави на безбедноста и издржлив материјал, млазницата може да биде заменет.Пакетот вклучува : 3 D Пенкало(Со Деликатна Кутија), 12 V2 A адаптер (plug може да го изберете); познавање на англиски Прирачник; 3x3 M случаен боја 1. Злоупотреба на вашиот пенкало може да резултира со оштетување на тоа Имајте на ум Кога 3 D Пенкало е работа ве молиме не го Притиснете копчето Печати; Ако сте завршиле со печати,ве молиме да ги повлече Mateiral од Пенкало.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
dewang
Број На Модел На:
првата генерација пен
Адаптер Тип:
НИ ЕУ, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА О
Големина:
184mm*31.5mm-46mm

Поврзани производи