200w 12v 24vdc постојан магнет генератор часот алтернатор
Ново

200w 12v 24vdc постојан магнет генератор часот алтернатор

DEN 5712.00

Залиха


Почитувани клиенти, кога ќе го поставите цел, pls ве молиме кажете ни за онаа што ви треба е 12v или 24v, еден бунари или два бунари.
Ако нема одговор, 12v и едно вратило ќе биде предаден.
200w 12v 24vdc постојан магнет генератор часот алтернатор карактеристики :
1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор
2. Мали димензии и мала тежина : Неговата големина и тежина 30% помалку од оние на конвенционалните генератори.
3, Одлична дисипација на топлина поради Алуминиум надворешниот рамка и посебен внатрешната структура.
4, постојан магнет генератор роторот користење на патентиран алтернатор, заедно со посебни stator дизајн,
ефикасно да се намали генерација на отпор на вртежен момент, додека дозволувајќи им на повеќе ветерни електрани и има генератор
добро појавување карактеристики, единица работи сигурност.
200w 12v 24vdc постојан магнет генератор часот алтернатор технолошки податоци :
Модел
NE-200 SP
Номинална Моќност(w)
200w
Max Моќност(w)
240w
Номинална Напон(v)
12/24v
Номинална ротира брзина(r/m)
600r/m
Топ нето тежина(кг)
3.4 кг
Излезна Струја
AC
генератор
3 фаза постојан магнет синхрони генератор
Изолација Класа :
С
Имајќи
HRB
Вратило Материјал
нерѓосувачки челик
Школка Материјал
алуминиум легура
Постојан Магнет Материјал
Ретки Земјата Nd Fe B
Заштита Одделение
IP54
Подмачкување
Маст За Подмачкување
200w 12v 24vdc постојан магнет генератор часот алтернатор слики :
внатрешниот :
надворешната школка :
Контролор слика :
12v и 24v за вашата опција
Контакт :

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
NE-200SP
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Објектот:
постојан магнет генератор
Номинална моќност:
200W
Номинална Напон:
12V/24V
Излез:
AC
генератор:
Фаза 3
класа на изолација:
F
Школка Материјал:
Алуминиум Легура
Постојан Магнет Материјал:
Ретки Земјата NdFeB
Заштита одделение:
IP54
Работна температура:
(-40℃)-80℃

Поврзани производи