36v електричен велосипед батеријата 36v 13ah Samsung литиум Hailong шише батеријата пакет Бесплатен превозот и должност
Ново

36v електричен велосипед батеријата 36v 13ah Samsung литиум Hailong шише батеријата пакет Бесплатен превозот

DEN 15326.40

Залиха


Купување мора да биде во добра состојба, вклучително и за сите додатоци.
Сега, ние мора да почнат да се користат високо-технолошки енергија за промена на денот на катастрофа. Не се добри за високо C-го оценувате празнење.Ако сте примиле дефект на објектот, e-mail нас и го испрати назад .
Li Fe PO4 е суштински побезбедно катоден материјал од Li Co O2 од екзотермичен реакции не може да се случи во батерии врз основа на овој материјал : Li Fe PO4 клетки не incinerate или експлодираат под екстремни услови. Нормално би се 3-10 дена за да стигнат до најголемиот број на земји.
Ве молиме проверете го објектот внимателно пред да ја испратите назад бидејќи ние не се одговорни за сите превозот цена.05 Над-испуштање напон (V) 3.025 Overcharge Обновување (V) 4. Таа се најде во најчесто користените батерии во лап-топ компјутери, мобилни телефони, MP3 плеери, итн. (Li Fe PO4) батерии се врз основа на оригиналната литиум-јонска хемија, но Li Fe PO4 се користи како катоден материјал наместо на литиум кобалт диоксид (Li Co O2). Но, превозот цена е купувачот е одговорен, нема да бидат рефундирани. Прифатливи Одлични
Повеќето економски Одлична (може да се испушта во -45~ 70 Centigrade) Li Co O2 Li Co O2 е скапо, вистински капацитет од своите теоретски капацитет на само (274m Ah g-1) за 50% понизок користење на кобалт; Li Co O2 циклус живот достигна 500 Прифатливо Циклус живот само до 300~500 циклус. Неприфатливо Циклус живот само до to1 500~800 циклус, во зависност од испуштање C-стапка. Добро Висока Распаднати екстремно брз над 55~ -20 Centigrade
Li Fe PO4 материјал е далеку од најбезбедните, повеќето долг циклус живот, нема загадување на околината на нови енергетски материјали !
Нова надеж,Промени во иднина !
Како што се повеќе и повеќе загадување,Загадување сериозно,Земјата Блиску до Непогодни за човечка Живеење. И купувачот треба да ја плати се вратат трошоците. Ние ќе ви понудиме враќање број да го испрати назад.ние ќе размена на други сосема нов замена во рок од 14 дена да почне од датумот на породување.

Декларираните карактеристики

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
FGHGF
Име:
CODD МОЌ
Тип:
Литиум
Напон:
36V
Капацитет:
13Ah
полнач:
3A
bms:
20A/40A
животен циклус:
1000 Пати
Серија:
10-ТИ 5P
Големина:
360*92*90mm
одговара мотор:
36v 500w

Поврзани производи