40PCS-2m должина алуминиумски истиснување профили за led осветлување-Точка Бр.ЛА-LP20B LED Профил за LED ленти до 20mm ширина
Ново

40PCS-2m должина алуминиумски истиснување профили за led осветлување-Точка Бр.ЛА-LP20B LED Профил за LED ленти

DEN 20544.00

Залиха

Профил алуминиум за led Апликации : 1. Монтажа на Клипот : 4pcs/set x 40 поставите Точка Бр. Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид дека ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз даночни во вашата локална место. ЛА-LP20 B *Големина : L x 2000 W 23 x H 10 мм *Материјал : Алуминиум Домување +PC ги покрие Сите делови на еден пакет LED Профил за LED Ленти, вклучувајќи : (LED Лента не се вклучени) 1.ЛА-LP20 B Алуминиум led светло профил Производ цртање : Точка Бр. Осветлување осветлување или на одредени области 3. 2, Алуминиумски профил може да прахосвам топлина многу подобро.40 PCS-2m должина од Алуминиум LED Профил-Точка Бр.ЛА-LP20 B Алуминиум led светло профил детали за Производот : LED Алуминиумски профил за Секоја 2м/set вклучувајќи : (LED Лента не се вклучени) 1. направи лента подолг живот 3, Високо квалитетни алуминиумски профил прави flex лента повеќе домот. Повратни информации : Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. 2, Состаноци или кабинет осветлување led алуминиумски профил. Крајот капи : 4 ПАРЧИЊА 4. 5, Може да се вдлабнати монтирани и површината монтирани. За флексибилен или тешко LED ленти 2. Монтажа клипови : 4 ПАРЧИЊА Алуминиумска осветлување h ousin g покрие боја : Алуминиум led профил led профил домување : 1, Наменети за флексибилни led ленти. профилот може да се вклопи во тенок дизајн и тенки парчиња мебел, ѕидни површини, drywalls Топла продажба на Алуминиумски LED Профили : Посебни користи Алуминиум led Профили : Висок квалитет на LED Алуминиум LED Профили Апликации : 1, LED алуминиумски профил за да се користи во почетниот мебел осветлување или декорација. Led алуминиумски профил за домување : 2м/set x 40set 2. Крајот Капа : 4pcs/set x 40 поставите 4. Алуминиумски профил на 2m должина 2.ЛА-LP20 B ПРЕДВОДЕНА од Алуминиумски Профил погоден за LED ленти до 20mm ширина-Бесплатен Превозот *Објекти Нема.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите led профил домување.

Декларираните карактеристики

боја:
Полу јасно Маска
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
ЛА·ОСВЕТЛУВАЊЕ
Ширина:
2.0cm
сертификација:
CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Употреба:
празник
Број На Модел На:
ЛА-LP20B
База Тип:
Т-цевка
Напон:
24V
Карактеристики:
Алуминиум+PC
Е dimmable:
No
Должина:
200cm
Употреба:
Затворен Осветлување
Wattage:
0-15w
Име на производ:
алуминиумски истиснување профили за led осветлување
Точка Бр.:
ЛА-LP20B
Легура Или Не:
Е Легура на алуминиум истиснување профили за led осветлување
Боја На Каросеријата:
сребро бела
Маска боја:
Полу-јасно
LED Алуминиумски профил должина:
2m * 40
LED Алуминиумски профил Додаток:
(4pcs Endcaps + 4pcs Клипови) * 40
Погоден за LED ленти до:
20mm ширина
Сертификати:
CE, RoHS алуминиумски истиснување профили за led осветлување
LED Алуминиумски профил Апликација:
LED лента, светлина барови

Поврзани производи