500pcs 1x40P 40 Pin 2.54 mm Игла Насловот Машки еден ред Десен Агол од 90 степен SMT PCB Монтажа Злато
Ново

500pcs 1x40P 40 Pin 2.54 mm Игла Насловот Машки еден ред Десен Агол од 90 степен SMT PCB Монтажа Злато

DEN 6384.00
DEN 6720.00

Залиха


1x40 P 40 Pin 2.54 mm Игла Насловот Машки еден ред Десен Агол од 90 степен SMT PCB Монтажа Злато
1. Моменталната оценка : 3.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 1000 V
6. Изолатор материјал : Полиестер (UL94 V - 0)
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Златото во текот Ni

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
PH254P1x40SMRA
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Конектор тип:
pin насловот машки
Боја на изолатор:
Црна
Теренот:
2.54
Pin форма:
Плоштад Pin
is_customized:
Yes
Пол:
Машки

Поврзани производи