5Colors Боја Мастило Рефил Кит За PGI-425/426 Погоден За Canon PIXMA MG5240/5140/6140/8140/IP4840/MX884/IX6540 Печатач најголемиот Дел Мастило
Ново

5Colors Боја Мастило Рефил Кит За PGI-425/426 Погоден За Canon PIXMA MG5240/5140/6140/8140/IP4840/MX884/IX6540

DEN 1706.00
DEN 2160.00

Залиха


Ако имате било какво барање, ве молиме контактирајте со нас пред исплата.Но, не грижете се, тоа се уште може да печати.Некои видови на чипови ќе се покаже на мастило ниво кога се користи за прв пат.
со пониска вредност на фактура за да се намали вашиот локален обичај трошоци.
Напомена :
Ние нема да бидат одговорни за вашиот локален обичај полнење.
Претпазливост :
1.К/C/M/Y
Компатибилен Печатач : За Canon PIXMA MG5240/5140/6140/814/ IP4840/ MX884/IX6540
Мастило за јачина : 250m/боја
Мастило тип : Специјализирани БОЈА Мастило /Мастило, CISS
Пакување : 5 компјутери /многу
Рок на траење : 2 години
1 ПАКЕТ вклучува како што е подолу :
250ml Боја Мастило За Canon PBK x 1pc
250ml Боја Мастило За Canon Б.
После тоа,нема да се покаже на мастило ниво има повеќе.
Сите формули мора да помине на 3-месечни долго -20°C до 60°C циклус тест за да се обезбеди стабилност.К x 1pc
250ml Боја Мастило За Canon В x 1pc
250ml Боја Мастило За Canon M x 1pc
250ml Боја Мастило За Canon Y x 1pc
(Ако сте треба "сива", ве молиме контактирајте со продавачот првиот)
Карактеристики :
-Компатибилен со десктоп орган
-Висок квалитет Комерцијални Фото печатење
-Професионална канцеларија за печатење
-Може да се користи за заеднички печатење на хартија
-Ниска цена и Висок квалитет
-Увезени премиум суровини
- Брз сува формула,задоволство на висока брзина на печатење
-Совршена боја сатурација и deoxidization
-Никогаш не џем печатач млазницата
-Нема штетни и Не забрането текстилни бои
-Не се отровни, безопасни за човечкото
Боја на мастило
Aomya боја на мастило, традиционално и класичната производ,стабилен квалитет доаѓа од многу precised апарати и опрема од странство.
Било која боја и квантитетот комбинација барање добредојдени!!! Ако добиете производот има нешто погрешно,
Ве молиме контактирајте со нас прво,ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.
5 Colors Боја Мастило Рефил Кит За PGI-425/426 Погоден За Canon PIXMA MG5240/5140/6140/8140/IP4840/MX884/IX6540 Печатач најголемиот Дел Мастило
Објектот специфики :
Боја : PBK/Б.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
Aomya
Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
PGI-425/CLI-426
Тип:
мастило рефил кит
тип на мастило:
CISS Мастило / Мастило Рефил / Рефус Мастило/Боја на Мастило
боја:
PBK/Б.К/C/M/Y
компатибилен печатач:
За Canon PIXMA MG5240/5140/6140/8140/IP4840/MX884/IX6540
Гаранција:
24 месец
Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
мастило за јачина на:
250ml/Боја
Пакување:
Кутии

Поврзани производи