5D DIY Дијамант-насликани Акупунктура Дијамант Мозаик Дијамант Везови Буба Модели за Хоби и Занаети Дома Декор Подароци
Ново

5D DIY Дијамант-насликани Акупунктура Дијамант Мозаик Дијамант Везови Буба Модели за Хоби и Занаети Дома Декор

DEN 198.00
DEN 232.80

Залиха

Напомена : Ова е diy дијамант сликарство,не се заврши сликата,треба заврши со себе. Име на производ : Дијамант Везови/Дијамант Мозаик/Дијамант Сликарство Употреба : почетна/Хотел/Office/Свадба Deocration.. Image size : 40*30cm
Производство Детали : 1.Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број и соодветната печатена број на платно. 2.Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко да се задржи на цемент во место). 3.Користете круг крајот на пен да се држиме дијамант и малку притиснете надолу за да се отстранат било какви дополнителни цемент. 4.Солза освен делумно филм и место на дијамант на платно според соодветниот број. 5.Ако се држиме дијамант на погрешна областа на сликарството, отстранете ја дијамант со помош на пинцета. 6.По завршувањето, малку притиснете надолу на дијаманти со вашата рака или книга да се осигура дека дијамантите се цврсто прикачени.

Декларираните карактеристики

Големина:
30*40cm
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Навива
Форма:
Мулти-слика Комбинација
Употреба:
Слики
Материјал:
Смола
Бренд Име:
ZgLgByCg
Дијамант форма:
Круг
Pasting Област:
Делумно
Број на Бои:
1-30
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Рамка:
No

Поврзани производи