5d DIY Дијамант Сликарство Плажа, море природата сценографијата Крстот Бод Колекции Целосна Дијамант Везови 3D Дијамант Мозаик Везана 5 компјутери
Ново

5d DIY Дијамант Сликарство Плажа, море природата сценографијата Крстот Бод Колекции Целосна Дијамант Везови

DEN 1632.00
DEN 3199.68

Залиха

Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка). Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. За Фото Сопствени Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ЅВЕЗДИ, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. тоа е најновата технологија. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате! FEEDBCK
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.8 mm Круг Смола Дијамант Новата генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка За Пакет : 30x40cm пакет од страна на кутијата ,Боја Кутија / Торба - Функција : круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант вез - Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар , Home/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок - Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант .

Декларираните карактеристики

Големина:
size 1 round, size 2 round, size 3 round, size 1 square, size 2 square, size 3 square
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магија дијамант сликарство
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Стил:
Медитеранот
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Употреба:
Дома декор&ѕид уметност&ѕид декорација Семејство и хотел декорација, раѓање
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс
Количина:
Ѕидот Налепници
детали:
Целосна смола круг дијаманти со слика
цена:
Најниска ,Најдобрите и конкурентна
Дијамант Опис:
религијата портрет Кралицата и леопард жесток Нашата Дама самовила марија
Сценско:
Плажа, море природата сценографијата

Поврзани производи