5pcs/многу Dremel engraver употреба дијамант влечете нож гравирање малку со 3.175 mm месо тело 60 степен дијамант совет точка за cnc машина
Ново

5pcs/многу Dremel engraver употреба дијамант влечете нож гравирање малку со 3.175 mm месо тело 60 степен дијамант

DEN 1536.00

Залиха


5pcs/многу Dremel engraver употреба дијамант влечете нож гравирање малку со 3.175 mm месо тело 60 степен дијамант совет точка за cnc машина
Опис :
Ова е совршен малку за многу фини тесен гравирање и подлабоко гравури и може да се Работи на не ' Рѓосувачки челик, хром, титаниум, гранит, месинг, алуминиум, pewter, сребро, злато etcand други хард супстрати
Дополнителни дијамант точка за Dremel Engraver, Гравирање машина
Користете ја оваа точка за континуирано должност или комерцијални работи
Исто така, може да се користи за DIY и декоративни гравирање
Спецификација :
Ова е совршен малку за многу фини тесен гравирање и подлабоко резби во не ' Рѓосувачки челик.
Месо тело кол : 3.175 mm
Точка : 60 степен
Должина : 50mm
Вклучени : 5pcs
(Должина и агол може да се прилагоди според вашите потреби)

Забелешка : ве Молиме овозможи 1-2mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме.
Продавачот препорака
Производот се покаже
Компанијата информации
Шангај Yiyan(TM) Дијамант Co.,Ltd. Продажба и Услуги претставуваат Најдобар Дијамант Алатка за Производителите во Бизнисот.
Со над 15 години искуство во индустријата,врз основа на Прецизност Дијамант Производи, Одличен Услугата на Купувачи,
Конкурентна цена и Забрзан Испораки.Yiyan нуди разновиден спектар на производи и решенија за по пристапни цени.Мали или големи,
вашето барање ќе бидат исполнети со стручни совети, индивидуализирана внимание, и иновативно решение.

Декларираните карактеристики

DIY Материјали:
Облицовка
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
YJD-3MM60
Име на производ:
Дијамант Влечете Engraver
Месо Тело Кол:
3.175 mm
Совет степен:
60 степен
вкупна должина:
50mm
Работа на:
Работи на челик, хром, титаниум, гранит, и други тешко супстрати
користат за:
декоративни гравирање

Поврзани производи