60plates AISI316 Нерѓосувачки Челик PHE за 40KW преносот на топлината помеѓу суровини и вода и дестилирана вода замени Kaori K200X60
Ново

60plates AISI316 Нерѓосувачки Челик PHE за 40KW преносот на топлината помеѓу суровини и вода и дестилирана

DEN 39216.00
DEN 41280.00

Залиха


Ве молиме проверете со нас за време на испорака како плоча разменувач на топлина не може да се заврши за производство во рок од 7days.
Плоча разменувач на топлина е еден вид на разменувач на топлина, која користи метални плочи за пренос на топлина меѓу две течности. Ова е голема предност во однос на конвенционалните разменувач на топлина во која течности се изложени на многу поголема површина, бидејќи течности се шират во текот на плочи. Ова го олеснува трансферот на топлина, и во голема мера ја зголемува брзината на температурни промени. Плоча разменувачи на топлина се сега заеднички и многу мали brazed верзии се користи во топла вода делови од милиони комбинација котли или топлинска пумпа. Високиот преносот на топлината ефикасност за толку мал физичка големина има зголемување на домашните топла вода (DHW) flowrate на комбинација на котли со или топлинска пумпа. На мала плоча разменувач на топлина има направено огромно влијание во домашното греење и топла вода. Поголеми комерцијални верзии употреба дихтунзи помеѓу плочите, додека помалите верзии имаат тенденција да бидат brazed.

Декларираните карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови
Примена:
Комерцијални
Број На Модел На:
Б3-115B-60D
сертификација:
CCC
Тип:
разменувач на топлина

Поврзани производи