60x120cmx3 Белгискиот tapestry на Среќата дрво и среќа птица Коридор мурали дома слика на платно
Ново

60x120cmx3 Белгискиот tapestry на Среќата дрво и среќа птица Коридор мурали дома слика на платно

DEN 2003.00
DEN 2860.80

Залиха


60x120cmx3 Белгискиот tapestry на Среќата дрво и среќа птица Коридор мурали дома слика на платно
Рачно изработени од волна акрилик таписерии се скапи.Памук жакард tapestry жив и живописни слики на модерни дома декор дома додатоци Белгискиот таписерии се врати на сличноста и сатурација на оригиналната слика во ред жакард ткаенина декорација, која е олицетворение на технологијата и сила, но, исто така, историја, култура и Наследство! Рано tapestry трае стотици луѓе да трае долго време да се заврши, повеќе за палатата е симбол на права и идентитети, но сега летаат обичните луѓе дома, така што ние може да се почувствува шармот! Забелешка : Ова е само цената на еден tapestry, не содржи Пол и декоративни tassel. Големина на : (ве молиме овозможи 1 ~ 3cm грешка) . Ве молиме да се купи одделно.Ви благодариме. Tapestry виси пол линк : Tassel (Tapestry виси декорација) :

Декларираните карактеристики

Големина:
three, any two, any one
Материјал:
Полиестер / Памук
Чистење Тип:
Машина Перат,Други,Рака Мие
Шема:
Извезена
Шаблон Тип:
Животните
Бренд Име:
JLY
Шема:
птици на дрвото
Стил:
Dobby
Техника:
Ткаени
Рамка:
No
Обликот:
правоаголник
is_customized:
Yes
Тепих Продажба:
продажба на мало трговија на големо
дизајн:
Aubusson
Број На Модел На:
112

Поврзани производи