750W 4.5 НА 3phase 220VAC MPPT соларна пумпа инверторот со IP65 за 0.75 HP 0.55 KW пумпа за вода за наводнување & базен
Ново

750W 4.5 НА 3phase 220VAC MPPT соларна пумпа инверторот со IP65 за 0.75 HP 0.55 KW пумпа за вода за наводнување

DEN 23424.00

Залиха

Целосна автоматска работа
5.
Базен :
Овој систем е главно составена од пумпа, соларен контролер, соларен панел, базен и вода за рециклирање на опрема.
Тоа е погоден за центрифугални пумпи, axial-проток пумпа, лед-проток пумпа, длабоко и пумпа, итн.55 3 PH 380 PS1500 H 5 1.37 1 PH 220 PS750 S1 11 1.5 4 PS7500 H 22 8. Тоа е особено применливо во неповолно сообраќај области без мрежа.

Декларираните карактеристики

Влезен Напон:
250-500 VDC
Тежина:
12.5KGS
Тип:
DC/AC Инвертори
Излезниот Напон:
220V AC
Фрекфенција:
50/60Hz
Број На Модел На:
PS750L
is_customized:
Yes
Излез Тип На:
Тројно
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Големина:
45X33X25CM
Излезна Струја:
4.5 На
MPPT Напон:
280-450V
Номинална влезниот Тековната:
6A
PV Моќ:
1.08 KW
Инвертер Излезна Струја:
4.5 На
Пумпа Номинална Моќност(КС):
0.75
Пумпа Номинална Моќност(KW):
0.55
Излезниот Напон:
1phase 220V
Функција:
Услужни почеток и променлива фреквенција функција
Вода покривот степен:
IP65
операција:
Целосна автоматска работа

Поврзани производи