A4 dtg печатење машина директна слика т кошула печатач со CISS за продажба
Ново

A4 dtg печатење машина директна слика т кошула печатач со CISS за продажба

DEN 71520.00

Залиха

Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот. Нашите т-маица печатење машина е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.
Испорака Детална : Испраќаат во рок од 3 дена по плаќање
Пакување листа за вашиот референца :
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија. Нашите маица печатење машина има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.Во која бои за текстил можат да се отпечатат?
Производство на текстил т-маица печатење машина може да се печати на сите видови на бои за текстил.Она што за гаранција?
Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).?
Haiwn т-маица печатење машина се мулти-функционални принтери :
Со пополнување на текстилни мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн.Дали тоа мора да се прска пред-слој ?
Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.Нашите т-маица печатење машина се однесува на многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на tshirt ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини лента ,знамето итн.

Декларираните карактеристики

Почетен Датум:
Август-14
Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A4
Хартија Храна Режим:
Автоматско и рачно
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
Haiwn-T400 А4 Големина DTG Печатач
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 полна големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 полна големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
т-маица печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
40kg
Медиуми:
т-маица,памук т кошула,текстил,ткаенини,пешкир

Поврзани производи