A61L-0001-0074 компатибилен LCD дисплеј 14 инчен за CNC машина замени CRT монитор
Ново

A61L-0001-0074 компатибилен LCD дисплеј 14 инчен за CNC машина замени CRT монитор

DEN 21751.00
DEN 22896.00

Залиха

Ние ќе се обидеме да се стави слики од најновите, ако било какви други прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.75-500 ohm висока текст отпорност, погоден за сите видови на силни и слаби сигнал извор
Технички параметри на индустриски екран :
Тип
KTV148 RGB EGA CGA MDA Екранот
Големина на екранот
246*184.
A61 L-0001-0074 компатибилен LCD дисплеј 14 инчен за CNC машина замени CRT монитор
Fanuc A61 L-0001-0074 екранот, е најрано во FANUC, инсталиран во Fanuc 6 серија или Fanuc 10, Fanuc 11, Fanuc 12 во системот за контрола и за етикети, исто така, повика TX-1450 ABA5, 14 X59-1, кои директно може да се замени со LCD монитор
Сигналот интерфејс е ХОНДА, Г-20 МИЛИОНИ, а дисплејот е 14 инчен колор CRT екранот
Замена LCD монитор спецификација како што следува :
1. влезен интерфејс : D : D-sub, 15 PIN, BNC интерфејс и други интерфејси, може да се прилагоди.)
Време на одговор
15/30 на (Typ.
Скенирање на чекање
Interlaced скенирање/ последователни скенирање
Сигнал линија
9-пински сигнал линија (опционално), 15-pin сигнал линија, BNC на текст
Screen colors
262 K, monochromatic, црно-бели
Контрастот
450 : 1
Осветленоста
400 cd/m2 (Typ.4 mm(должина*ширина),12., поддршка за автоматско препознавање на екранот, се приспособат на ширина.)(Tr/Td) (ms)
Услови за работа
Температура : -10 ~ +65, влажност : 20% ~ 95%
Услови на чување
Температура : -30 ~ +70, влажност : 10% ~ 95%
Старите CRT монитор A61 L-0001-0074 TX-1450 ABA5 како што следува :
Замена LCD дисплеј, како што следува :
Можете да го замени тоа како следново :
1 st , да ги Отстраните старите CRT екранот и бришење на оригинален CRT позиција.8 V
Аналогни модел ниво : 0.
Сите модели се на редовни акции за да се обезбеди брза испорака и некои специјални користите екранот може да се изменуваат.0 или Ниска 0.
Нашите производи во сите усвојување на увезените индустриски LCD панелот и снабдувањето со електрична енергија од компаниите, како што се ОСТРИ & AUO да гарантира дека таа има долг животен век, ниска стапка на неуспех, погодни за работа состојба на континуирана употреба на 24 часа, без секојдневно одржување, со точно истите механички големината на оригиналната дупка сајт, и брзо може да се врати производство толку долго како да се приклучиш во сигнал интерфејс и моќ интерфејс.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
FTDCNTOP
Број На Модел На:
A61L-0001-0074
Примена:
Општи
Име на производ:
Замена LCD Монитор
Големина:
14 инчен

Поврзани производи