A61L-0001-0076 компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за CNC машина замени CRT монитор
Ново

A61L-0001-0076 компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за CNC машина замени CRT монитор

DEN 15230.00
DEN 16032.00

Залиха


A61 L-0001-0076 компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за CNC машина замени CRT монитор
Оваа LCD екранот е индустриски LCD монитори, што се користи за замена на старите CRT монитори.
Заменете Fanuc-CRT A61 L-0001-0076 9" инчен Колор CRT Монитор.
Старите CRT монитор A61 L-0001-0076 како што следува :
Замена LCD дисплеј, како што следува :
Поради ние подобрување цело време, горенаведените слики може да има мала разлика со реалната слика. Ние го задржуваме правото за промена на сликата. Ние ќе се обидеме да се стави слики од најновите, ако било какви други прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашите производи во сите усвојување на увезените индустриски LCD панелот и снабдувањето со електрична енергија од компаниите, како што се ОСТРИ & AUO да гарантира дека таа има долг животен век, ниска стапка на неуспех, погодни за работа состојба на континуирана употреба на 24 часа, без секојдневно одржување, со точно истите механички големината на оригиналната дупка сајт, и брзо може да се врати производство толку долго како да се приклучиш во сигнал интерфејс и моќ интерфејс. Во споредба со оригиналниот CRT монитор, LCD монитор има предности на едноставна структура, пониска потрошувачка на енергија, малку дневна дефект, силни вибрации отпор, силни електромагнетни пречки отпор, едноставни за одржување, мала тежина, и полесно да се стандардизација, итн.
Сите модели се на редовни акции за да се обезбеди брза испорака и некои специјални користите екранот може да се изменуваат.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
A61L-0001-0076
Примена:
Струг и Вртење Центар
Име на производ:
Замена LCD Монитор
Големина:
9 инчен
Примена:
заменете FANUC CNC систем CRT

Поврзани производи