ABS PLA печатач 10pcs дебелина 3мм 3d печатач греење блок памук hotend млазницата топлинска изолација памук за Ultimaker/Makerbot
Ново

ABS PLA печатач 10pcs дебелина 3мм 3d печатач греење блок памук hotend млазницата топлинска изолација памук

DEN 64.00
DEN 84.96

Залиха


На топлинска изолација памук се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлина-отпорни керамички влакна,во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер - греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија и енергетски Пакување Вклучени : 10x греење блок памук

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
3D Matalchok
Тип На Објект:
Загреан Блок
Број На Модел На:
01
Име:
Топлинска изолација памук
Големина:
62mm*20*2mm +/-0.3mm
функција 1:
Термички шок отпор
Карактеристика 2:
Низок коефициент на топлинска спроводливост и ниска топлински капацитет
функција 3:
Влакна има добра еластичност, висока температура и мали намалување
карактеристика 4:
Висока температура отпор

Поврзани производи