Tuesday, April 24, 2018
дома автори мислења од pelagonija

pelagonija

5516 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Последно објавено

ФОТО: Тешка сообраќајка на патот Битола – Ресен, почина моторциклист откако се судри со...

Мотоциклистот кој вчера учествуваше во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен починал во Клиничката болница Битола. МВР соопшти дека се работи за 35-годишен маж со иницијали...

Големо намалување на просечната нето плата во Македонија

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во февруари 2018, изнесува 23 158 денари.   Toa e значително намалување во однос на претходниот месец, јануари кога Статистика објави дека...

Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авичи

Полицијата во Оман не сака да дава службени изјави. Музичарот последните денови пред ненадејната смрт ги минувал во одморалиште во арапската држава, а фановите...

Физички си преубава, но душевно празна и грда – девојки до кога ќе живеете...

Ја канам на состанок доцни повеќе од 40 минути. Пристгнува целата полна со самодоверба седува и почнува да објаснува како доцнела затоа што фризерот...

Колку чекори треба да направите дневно за да ослабнете?

Пешачење е најлесен и наједноставен начин за физичка активност. Докажано е дека одењето го подобрува расположението, го чува здрвјето и помага во слабеењето и...