Автоматскиот АВТОМОБИЛ LED ДНЕВНИ РАБОТИ СВЕТЛИНА РЕЛЕ ПОДИГНАТ светилки drl КОНТРОЛА DIMMER/ИСКЛУЧУВАЊЕ 12V
Ново

Автоматскиот АВТОМОБИЛ LED ДНЕВНИ РАБОТИ СВЕТЛИНА РЕЛЕ ПОДИГНАТ светилки drl КОНТРОЛА DIMMER/ИСКЛУЧУВАЊЕ 12V

DEN 142.00
DEN 149.76

Залиха


Карактеристики :
100% Сосема Нов И Висок Квалитет.
Мали димензии, мала тежина и водоотпорен
Погоден за сите возило модели. Со светлина, намалување и одложување на функција
Едноставна жици
Smart start : Кога ќе го стартувате автомобилот мотор, LED дневни работи светлината автоматски ќе се вклучи. Кога ќе го исклучите моторот на автомобилот, LED дневни работи светлина ќе го одложи исклучување 12 секунди.
Напон : DC12 V
Струја : 5 A
Производ Димензии : 4.0 x 1.8 x 2.1 cm, вкупната должина на кабел : 15 + 58(најдолго ) cm
Инсталации Настава :
Црвена и црна жица на влезот на крајот (на крајот со осигурач) се поврзани директно со автомобил батеријата. Црвениот жица на излезниот крај се поврзани со позитивниот пол на LED дневни работи светла, црна жица на излезниот крај е за да се поврзете на негативниот пол на дење работи светла. Белата жица е за да се поврзете на фарови (или табла светла), кога фарови или странични светла се вклучено, светлината на LED дневни работи светла ќе биде преполовен

Декларираните карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови

Поврзани производи