автоматско multicolor железо лист печатење опрема растворувач печатач со rip софтвер
Ново

автоматско multicolor железо лист печатење опрема растворувач печатач со rip софтвер

DEN 95520.00

Залиха

Haiwn еко растворувач печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.
Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции.
Нашата Компанија Екранот
Купување Информации :
1. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.но, ние не може апсолутно да се избегне случајно оштетување во транзит,ако тоа предизвика било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас и да соработуваат со нашата служба за одржување.Сите машини биле тест строго пред породувањето.
НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА(ЕКО)
1.Haiwn еко растворувач печатач дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство. Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија. Haiwn еко растворувач печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на телефонот случај, кожа , гитара зема, дрво, топче за голф, фото рамка, бизнис id картички, автомобил CD DVD, пластика итн.ако купувачот има посебно барање,ве молиме укажуваат на
напонот се бара со цел порака.

Декларираните карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото )
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото )
Примена:
За Комерцијални
Број На Модел На:
AR-500
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
flatbed инк-џет печатач
димензии на печатење:
A3(320mmX420mm)
Нето тежина:
48KG
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Печати висина:
1-65mm(прилагодени за 90mm)
печати на тежина :
8kg
Медиуми:
камен ,дрво,метал,кожа,мобилен телефон ,плочките со имиња,рамка за слика
Пренос на чекање:
USB2.0
max .резолуција на печатење :
5760x1440dpi
Возачот:
WIN XP/7
посебно мастило:
CMYKLMLC

Поврзани производи