Автоматско укинување на печатење платформа за дигитални 6 боја А4 т-маица печатач за продажба
Ново

Автоматско укинување на печатење платформа за дигитални 6 боја А4 т-маица печатач за продажба

DEN 71520.00

Залиха


Испорака Детална : Испраќаат во рок од 3 дена по плаќање
Пакување листа за вашиот референца :
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.0
резолуција на печатење
5760*1440dpi
посебно мастило
CMYK+2white
снабдување со мастило
мастило касети
моќност
AC220 V/110 V
возачот
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
Оперативен
Животна средина
Температура : 10-
35degree,Влажност : 20-80%
пакување
Анти-притисок картон
Пакување и испорака
1.Печатачот ќе биде предадена од страна на истите да се изречни или море .
Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции.Анти-притисок Тетрапак Пакување
2.Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата.
Откако промените се да се пополни во еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај, пенкало, гитара зема,топче за голф, кожа, акрилик, итн.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.Она што за гаранција?
Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).
Нашата Компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.
Автоматско укинување на печатење платформа за дигитални 6 боја А4 т-маица печатач за продажба
Производи Предност
1.Haiwn т-маица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство.Во која бои за текстил можат да се отпечатат?
Производство на текстил т-маица печатење машина може да се печати на сите видови на бои за текстил. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.

Декларираните карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A4
Хартија Храна Режим:
Автоматско и рачно
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
Haiwn-T400 А4 Големина DTG Печатач
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 полна големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 полна големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
т-маица печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
печати на чекање:
CMAAAYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
40kg
Медиуми:
т-маица,памук т кошула,текстил,ткаенини,пешкир

Поврзани производи