BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.11 кт Заверена H/SI Вистински Природен Дијаманти Ангажирање Жени Трендовски парична Казна Накит уникатен Хривнија
Ново

BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.11 кт Заверена H/SI Вистински Природен Дијаманти Ангажирање Жени Трендовски

DEN 10698.00
DEN 14654.40

Залиха


Метал:Солидна 14 K Жолто Злато Печат:14 K/585 Вкупно Грам Тежина:1.2 g Поставување на Павер-Поставување на Мерења : 8mm Синџир Тип : Крстот синџир Синџир Должина : 17cm Главниот Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Круг Еден Намали Вкупно Карат Тежина:0.11 кт SKU:BB037-14 KDA
Услуга

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бели Дијаманти Боја:
H
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Certificate Type:
GDTC
Метали Тип:
Жолто Злато
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Дијамант Намали:
добро
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Дијаметар:
17cm
Повод:
Ангажирање
Дијамант Карат Тежина:
0.11-КАРАТНО
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
дијамант
Број На Модел На:
BB037-14KDA
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
Нараквици Тип:
Синџир & Линк Нараквици
Обликотшема:
Животните
Дијамант Јасност:
SI1
Треба 10k злато?14k злато?18k злато?925?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Треба бело злато?Жолто злато?Роуз злато?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Прстен големина :
Прстен големина >10:
Прстен големина>=8+$10Ring големина>=12+$20.

Поврзани производи