Балет со прсти Ракав Forefoot Подлога Valgus Корекција на силиконски ортопедски пети сепаратори медицински чевли жените Нозе Грижа педикир
Ново

Балет со прсти Ракав Forefoot Подлога Valgus Корекција на силиконски ортопедски пети сепаратори медицински

DEN 187.00
DEN 282.72

Залиха

Балет со прсти Ракав Forefoot Подлога Valgus Корекција на силиконски ортопедски пети сепаратори медицински чевли жените Нозе Грижа педикир Мултифункционален : 1) Кога сте во спортот, да ги носи, како што се играње кошарка, фудбал, тие може да се заштити вашите прсти. 2) Кога ќе скокне балет, се стави на нив, тие може да го намали притисокот на прсти, намалување на пети повреда. 3) Ако случајно сте ги купил еден пар на чевли кои повеќе од твое, но ви се допаѓа чевли, ќе се стави во овој производ, што би помислил, тие се во право чевли. 4) Ако вашите прсти се разболе, прсти да чувствуваат болка кога чевли, може да се стави на тоа, да ја ублажуваат болката. 5) Ако имате симптоми на hallux valgus, пети valgus. Облечен во нив, може да се ублажат симптомите, долгорочна употреба, може да ги подобрат симптомите и поправка.
Пакување : 1 пар = 2 парчиња, OPP пакет.

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Нога Нега Алатка
Тип:
Ортопедски Материјали
Материјал:
Силикони
Големина:
One size
Број На Модел На:
ES998

Поврзани производи