Бесплатен Превозот 10 Компјутери за 0,6 мм-1.5 mm Увоз Карбид PCB Вежба Битови Печати Коло Мини CNC Дупчење Малку Сет Алатки Машини за
Ново

Бесплатен Превозот 10 Компјутери за 0,6 мм-1.5 mm Увоз Карбид PCB Вежба Битови Печати Коло Мини CNC Дупчење

DEN 143.52

Залиха

Специјално дизајниран за трага изолација модели сечење на кола 4. Карактеристики : 1. ПХБ, нормално FR-4, CEM-3 одбори, заштита на животната средина одбор, SMT, CNC, калапи, пластични, од не ' рѓосувачки челик и прецизност хардвер обработка;
2. Пакет се Вклучени : збир на PCB вежба(10pcs)
Линкови на разни големини
.Изградена на Индустриски Одделение Солидна Волфрам Карбид 8.Направени за високо-квалитетни суровини и напредна прецизност машина алатки.Одлично за PC Одбори,Пластика,Fiberglass,Дрво,Меки Метали, итн.
Ако имате посебни инструкции за вашата нарачка, како што се dropshipping водичи и подарок цел, ве молиме контактирајте со нас и ние сме секогаш среќни да помогнеме!
qiuck детали :
бренд име : xcan
материјал : волфрам челик
Сечилото дијаметар : 0.Длето прецизност на алатката.
ПОДДРШКА на различни модели / големини во еден пакет!
Ние ќе ги провери вкупниот товар, заштедите пари за вас и брод алатки според вашето барање! Xcan алатка за професионална изработка на карбид вежба cuttrt.
10pcs/многу 0.175 mm
пакет : 10pcs/ кутија
спецификација :
100% Сосема нов,не се користи Објектот е боја може да бидат различни од сликата, поради аберација.Овие долготрајни делови се направени од високо квалитетни волфрам челик за прецизна,лесна искуство.Спакуван во пластични случај за лесно складирање 6. Коло, карбонски влакна, сложени одбор, и така натаму.Волфрам челик сечилото,заварени железо тело 5.
Спецификација На Располагање Големина На :
(1) Дијаметар : 0.10 компјутери ПХБ (Печатење Коло) вежби 3.Ве молиме имајте на ум,Овие битови се Многу Остри и лесно се користи и Секое Парче е Исчистена 7.На производи се широко се користи во PCB,electronices,SMT,мувла,enaravina,advertisina,хардвер и machinerv processina,комуникации,enaineerina и други индустрии.5 mm PCB CNC Пат Вежба Битови
PCB Печати Коло Вежба Битови
Соодветни Материјали :
1.175 мм;
ЦИР : Сечење на Работ Дијаметар;
CEL : Сечење на Работ Должина;
OVL : Севкупната Должина;
(2) за Да нарачате, ве молиме наведете го моделот ви се допаѓа.

Декларираните карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PC0010615
Должина:
38mm
DIY Материјали:
Металугрија
Материјал:
Волфрам Карбид
Употреба:
PCB Дупчење
Бренд Име:
xcan
Тип:
Пиштол Вежба Малку
месо тело на PCB Битови:
0.125/3.175 MM
Состојба:
100% Сосема Нов
Должина на Сечење:
0.217-0.413/5.5-10.5 MM
Соодветни Материјали:
печати коло pcb SMT cnc одбор итн
Карактеристики:
погоден за носене одлична pcb дупчење работа!
Бесплатен превозот и Подарок:
Yes
користат за:
3D печатење
се користи за 1:
Чистење млазницата

Поврзани производи