Безжична Bluetooth Слушалки Стерео приклучок за Слушалки Спорт Работи Слушалки Handsfree Earbuds За Samsung iPhone, Motorola, LG, HTC Huawei
Ново

Безжична Bluetooth Слушалки Стерео приклучок за Слушалки Спорт Работи Слушалки Handsfree Earbuds За Samsung

DEN 693.00
DEN 815.52

Залиха


Дали сакате да уживате во вашето вежбање? Ајде да ги вежба со овој Спорт Bluetooth Слушалки! Оваа слушалки е направена од своите рационализација изглед, во-слушалка за уво, правец на намалување на шумот, пот-доказ, Bluetooth 4.1.Светло-губење на човечки инженеринг дизајн обезбеди долготрајна удобност. Даде чувствувате уживаат на вежбање!
Buit-во микрофон и Поддршка поврзете два мобилни телефони simultaneouslyso дека нема да изгубите какви било важни повик.
Вграден микрофон,слушалки за во кола,ќе можете да одговорите или одбиете повик преку овој слушалки без да се земе од вашиот мобилен телефон.(притиснете на копчето еднаш, за да одговорите на повик,притиснете го копчето двапати за да одбиете повик)
КАРАКТЕРИСТИКИ :
Bluetooth V4.1, поврзете се со две телефонски истовремено
Вграден микрофон
Поддршка музика репродукција/пауза
Микро-полнење преку USB конекција
Поддржува Профили : A2 DP, HFP,HSP AVRCP
Зборувајќи Време : околу 6 часа
Музика играње време : околу 6 часа
Полначот време : околу 2 часа
Време во мирување : за 10 дена
Ефективен опсег : околу 10 метри
Како да Користите Bluetooth Слушалки со Вашиот Bluetooth Уред
о : Притиснете на копчето за да се влезе во спарување на статусот, до Црвена и Зелена LED индикатор за светло трепка наизменично на слушалки ќе извештајот на "подготвени да го спарите".
б : Вклучете ја Bluetooth функцијата на вашиот уред и да пребарувате за достапни Bluetooth уреди, а потоа одберете "S160" од резултатите од пребарувањето.
c : Црвениот и Зелениот индикатор ќе престане флеш, и ќе слушнете "Бип", значи тоа е поврзано.
Пакет Се Вклучени :
Bluetooth Слушалки X1
Полнење Кабел X1

Декларираните карактеристики

Приклучок Тип:
Безжичната
Поддршка СТАН:
No
Времето на пазарот:
2016 година
Линија Должина:
Никој
Vocalism Принцип:
Други
комуникација:
Безжичната
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Активен Бучава Отказ:
Yes
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Конектори:
Никој
Водоотпорен:
No
Бренд Име:
Agkey
Стил:
Neckband
Безжичен:
Yes
Функција:
Микрофон,Поддржува музика,Bluetooth
Поддршка Apt-x:
Yes
Контрола На Копчето:
Yes
Со Микрофон:
Yes
Број На Модел На:
S160
Безжична Тип:
Bluetooth
боја:
4 боја
Безжична Технологија:
Bluetooth
слушалка:
Двојно
Компатибилен:
Уредот кој има bluetooth функцијата
Компатибилен со:
За Samsung Галакси S7 S6 Работ на Apple iPhone 7 6 6S Плус 5S 5C
Карактеристики:
Контрола На Јачина На Звук,Вграден Микрофон,Контролите За Репродукција,Поништување Бучава

Поврзани производи