Bluavido Full HD 1296P Автомобил DVR Ноќ визија ADAS Двојна Леќа 5 Инчен Rearview огледало видео камера Рекордер 1080P Dashcam G Сензор
Ново

Bluavido Full HD 1296P Автомобил DVR Ноќ визија ADAS Двојна Леќа 5 Инчен Rearview огледало видео камера Рекордер

DEN 3207.00
DEN 4276.32

Залиха

0-Инчен HD екран обезбедува инстант видео игра назад и го прави уредот ефикасен за прилагодување менито поставки. Откако огледало откривање постои лејн заминување, тоа ќе го објави
предупредување звук за да ве извести, избегнување на судир.0 инчен екран резолуција на Екранот 854x480 пиксели Слика Сензор 5. 264 Двојна леќа на Предната и задната камера recordingly истовремено Кога добие автомобил во обратна опрема, автомобили камерата автоматски ќе се префрлат на задниот дел на сликата на камерата со паркинг линија. Поддршка Слика во Слика, Пред објективот приказ, Задните леќи видите switch Метална рамка Мода метална рамка ултра тенок дизајн ADAS Поддршка LDWS G-Сензор Да Јамка снимање Yes Едно-Копче за спиење Да,поддршка едно-копче екран спиење Видео Репродукција Да го Одложи исклучување Да,DVR автоматски ќе се исклучи во 5 S、10-ТИ、30 секунди откако автомобил ИСКЛУЧИТЕ engine Глас снимање Yes Повеќе Јазик англиски , Свет(Шпанија) , Portugues(Португалија), руски , Поедноставен Кинески , Традиционален Кинески , Германски(Германија), Креда(Италија), Latviski,Polski,Romana,Slovencina,Francais(Франција),Јапонски Надворешни складирање Поддршка Максимум 32 GB ТФ-картичка(Изборен) Звучник Вграден МИКРОФОН Вграден Надворешни I/O портот 1*Мини USB порт 1*ТФ-картичка порт : 1* GPS порт 1*AV ВО порт Напојување DC 5 V ВО
Dual Камери со ѕвезда-светлина ноќ визија
На избрана ноќ визија технологија, гаранции дека видео преземени од страна на QUIDUX T28
ќе бидат јасни и детални, дури и во слабо светло услови.
Авто Обратно Паркинг приказ со линија
Освен двојна камери за снимање истовремено, кога во авто обратно, може да го вратите назад на сликата на камерата
со паркинг линија во полна екранот.
Лејн заминување систем за предупредување
Иако со мали димензии, додека силна функција.
170 степен широк агол на гледање
ADAS / LDWS за побезбедно возење
Dual Канали снимање на видео
Спецификации Системи MSTAR(MSC8328 P) ;Dual-core О7 Екран 5.

Декларираните карактеристики

Sd Мемориска Картичка:
16G, 32G, Ниту еден
Тип На Објект:
Автомобил DVR
OSD Language:
Russia,Spanish,Portuguese,Swedish,Japanese,Korean,Polish,Italian,Russian,French,Thai,English,German
Специјални Функции:
Dual Леќа,Дигитален Зум,Движење Откривање,Led Дисплеј,Циклус на Снимањето,SD/MMC Картичка,Ноќ Визија,Автоматски Баланс на Белата боја,Време и Датум Екран,во Реално Време Надзор,Цикличното Снимањето,Широк Динамички Опсег,Микрофон,G-sensor
Слики Сензор:
1/3 Боја Cmos
Екранот Размер:
16
Интерфејс:
USB2.0,Micro SD/ТФ
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Број На Леќи:
2
Видео Формат:
MOV,TS
Траење На Батеријата:
батеријата е многу мал, ве молиме контактирајте со напојување да се користат
GPS logger:
Никој
Рамки Во Секунда:
30
Бренд Име:
Bluavido
Пиксели:
500Mega
Екран На Допир:
Yes
Видео Кодот:
H. 264
Макс Надворешна Меморија:
32g
Собранието На Чекање:
Rearview Огледало
Батеријата:
Вграден-во
Оригиналниот Пакет:
Yes
Камерата Резолуција:
1920x1080
Агол На Гледање:
170°
Големина На Дисплеј:
5
Чипсет Производител:
Mastar
Автоматско наназад ја видите:
Yes
Задна камера за паркирање:
Поддршка
Време вода марка:
Поддршка
двојно камера:
Предната и задната камера снимање истовремено
Камерата Резолуција:
Макс 1296P
ADAS(Лејн заминување систем за предупредување):
Поддршка

Поврзани производи